ВР пропонують перевести трансляцію парламентського телеканалу в цифровий формат

Київ. 4 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Народні депутати Ірина Геращенко, Марія Іонова та Софія Федина (фракція “Європейська солідарність”) пропонують перевести трансляцію телеканалу “Рада” в цифровий формат на час воєнного стану.

Відповідний законопроєкт №10102 про внесення змін до статті 3 регламенту Верховної Ради щодо особливостей висвітлення діяльності законодавчого органу Державним підприємством “Парламентський телеканал “Рада” в умовах воєнного стану зареєстровано в парламенті.

Законопроєкт пропонує встановити, що в період дії воєнного стану в Україні відкриті пленарні засідання Верховної Ради, щоденні (у дні пленарних засідань та проведення години запитань до уряду) та щотижневі програми транслюються телеканалом “Рада” виключно засобами цифрового мовлення в запису в день проведення відповідного пленарного засідання чи у вигляді створеної програми. У разі якщо таку трансляцію неможливо здійснити в день пленарного засідання, то її включають у перший тиждень трансляції програм згідно з розкладом після дня проведення пленарного засідання.

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроєкту, наразі мовлення парламентського телеканалу здійснюється через супутниково-кабельну мережу, хоча телеканал уже має досвід цифрового мовлення з 1 вересня 2018 р. На думку авторів законопроєкту, “такий досвід має бути розширений і стати основою реорганізації роботи парламентського мовлення”.

Згідно з пояснювальною запискою, переведення в цифровий формат парламентського мовлення стане початком поступового його роздержавлення, посилить суспільний контроль за ним, а також заощадить кошти, які виділяють у державному бюджеті на потреби телеканалу “Рада”.

У пояснювальній записці також наголошується, що саме в цифровому форматі відбувається висвітлення діяльності Європейського парламенту, а в європейських країнах – членах ЄС не існує державних парламентських телеканалів. У низці країн (Ірландія, Італія, Німеччина, Німеччина, Франція, Швеція) парламентське мовлення відбувається виключно в цифровому форматі.

Резолюція Парламентської асамблеї Ради Європи №1142 (1997 р.) “Про парламенти й ЗМІ” закликала національні парламенти створювати комунікативні мережі в інтернеті.

administrator

Related Articles