Київ. 4 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Торгово-виробнича група “Текстиль-Контакт” (ТК) до кінця поточного року має намір завершити угоду з купівлі зупиненого текстильного комбінату в Польщі з метою перенесення його устаткування в Україну для розширення власного виробництва тканин у Чернігові, повідомив власник групи Олександр Соколовський.
“Ми кілька місяців ішли до цього, керуючий партнер нашої компанії “ТК-Домашній текстиль” Володимир Марценюк провів низку переговорів, і ми купили в Польщі комбінат, який зупинився за часів COVID-19, і, крім того, не витримав конкуренції з Південно-Східною Азією через різке зростання ціни на газ. Ми плануємо до кінця року все оформити та відправити фахівців для демонтажу обладнання”, – розповів Соколовський на конференції “Майбутнє українського експорту”, організованій “Економічною правдою” в Києві.
Як уточнив Соколовський агентству “Інтерфакс-Україна”, вартість проєкту – $1,4 млн, планується створення близько 80 нових робочих місць. Закуповуване обладнання виготовлене провідними європейськими виробниками, зокрема Mingazzini, Kusters; Lamperti; Bianco (Італія), Jegger, Kusters; Kleinwefers; Suckr-Muller (Німеччина); Stork (Нідерланди).
За його словами, насамперед це дасть змогу компанії збільшити втричі виробництво тканини – з сьогоднішніх 400 тис. до 1 млн погонних метрів на місяць. Крім того, планується виробляти тканину завширшки 220-260 см, яку не випускають зараз в Україні, але яка затребувана в США і Європі. Наразі “ТК-ДТ Чернігів” випускає тканини завширшки до 180 см.
Крім цього, на підприємстві випускатимуться відомчі тканини та тканини для спецодягу.
“За допомогою цього обладнання ми зможемо досягти такої якості тканини, що це дасть змогу виробляти широкий асортимент для експортних поставок”, – уточнив агентству Соколовський.
Він назвав проєкт “великим проривом”, тому що “всі відкривають підприємства в Польщі, а ми перевозимо з Польщі”.
“Але війна закінчиться, і ми вже будемо готові до співпраці, тому що багато американських і європейських замовників хочуть виходити з Китаю, ми це бачимо з часів COVID-19. І це буде важливим фактором, щоб переходити на замовлення в Україні”, – наголосив власник ТК.
Соколовський нагадав, що фабрику в Чернігові частково зруйнували обстріли російських загарбників і пожежі в березні 2022 року, але вже влітку минулого року виробництво було відновлено й розпочато випуск тканин.
“Текстиль-Контакт” – найбільша торгово-виробнича група на ринку легкої промисловості України, заснована 1995 року.
Наразі представляє холдинг, що об’єднує весь спектр послуг текстильної промисловості: від сировини і ниток до готових рішень для клієнтів B2B, B2G, B2C.
До складу активів групи входять 11 швейних і текстильних фабрик, 11 тис. кв. м площ складських приміщень і понад 30 тис. артикулів тканин; сім філій і три дилери в 10 містах України, представництво Textile-Contact Ukraine в Литві.
Крім того, у складі активів – найбільші у Східній Європі інтернет-магазин тканин tk.ua і мережа магазинів тканин у Києві “ТК-Маркет”, а також 15 магазинів тканин, фурнітури та готового текстилю в Києві.
У холдингу працюють 1549 співробітників. Група 2022 року сплатила до держбюджету України понад 277 млн грн податків (у попередні роки – близько 160-165 млн грн).
“ТК-Домашній текстиль” – лідер із виробництва тканин, домашнього текстилю, дитячого асортименту в Україні. В портфелі активів – одна з небагатьох в Україні, фабрика з випуску бавовняних тканин у Чернігові.