Київ. 5 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міжнародний валютний фонд (МВФ) відзначає прогрес у просуванні реформи антикорупційних органів, однак очікує доопрацювання зареєстрованих у Верховній Раді законопроєктів про підвищення інституційної автономії Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) для виконання до кінця року структурного маяка програми EFF з Україною, повідомив глава місії МВФ Гевін Грей.
“Крім урядового законопроєкту, (у Верховній Раді) представлено ще два. Необхідно виконати певну роботу з доопрацювання цих пропозицій, щоб ухвалити остаточний закон, який відповідає програмі, а також зобов’язанням України перед Європейським Союзом та іншими зацікавленими сторонами, але який сумісний з українською правовою базою”, – сказав він на брифінгу в Києві в середу за підсумками візиту команди МВФ.
Грей додав, що поданий у вересні до парламенту урядовий законопроєкт є дуже хорошим початком для обговорень.
За його словами, під час візиту до Києва на цю тему відбулися загалом хороші переговори з усіма зацікавленими сторонами, однак знадобиться ще “певна технічна робота”.
Як повідомлялося, згідно з програмою розширеного фінансування EFF з Україною, до кінця грудня необхідно ухвалити законодавство для підвищення інституційної автономії САП, зокрема, щодо процедур добору, можливостей регулювання організаційної діяльності та механізмів дисципліни й підзвітності.
Уряд України схвалив відповідний законопроєкт про посилення самостійності та незалежності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в середині вересня.
За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, згідно із законопроєктом, САП отримає статус юридичної особи публічного права, у ньому чітко окреслюються повноваження керівника зі статусом заступника генпрокурора. Зокрема, керівник САП самостійно визначатиме штат, структуру та організацію установи. Законопроєктом також створюються механізми підзвітності та аудиту за участю міжнародних експертів і регулюються процедури конкурсного відбору прокурорів.