"Волиньторф" буде продано шляхом викупу за ціною на 11,5% вищою за стартову – ФДМ

Київ. 6 жовтня. ЕНЕРГОРЕФОРМА – Фонд державного майна України (ФДМУ) продав ЄМК держпідприємства “Волиньторф” за 212,2 млн грн за стартової ціни 190,2 млн грн, повідомило відомство на сайті в п’ятницю.

“Пропозицію подав лише один потенційний інвестор. Відповідно до законодавства, він і має право придбати актив шляхом викупу”, – зазначено в повідомленні ФДМУ.

Там пояснили, що остаточна сума, яку інвестор має сплатити за об’єкт, становить 254,7 млн грн: запропоновані ним 212,2 млн грн плюс ПДВ у розмірі 20%.

За даними інформагентства NADRA.INFO, єдиним зареєстрованим учасником аукціону стало засноване 2019 року ТОВ “Агробіостандарт” (місце реєстрації м. Теребовля Тернопільської області, статутний капітал 2,5 млн грн), кінцевим бенефіціарним власником якого є В’ячеслав Супруненко. Як зазначено з посиланням на YouControl, компанія не має спецдозволів на користування надрами.

Згідно з повідомленням ФДМУ, новий власник має сплатити борги підприємства на суму приблизно 20 млн грн, продовжити надавати послуги з постачання теплової енергії споживачам, з якими “Волиньторф” уклав відповідні договори, сплатити протягом шести місяців борги із заробітної плати й перед бюджетом, не звільняти працівників протягом шести місяців.

У фонді зазначили, що “Волиньторф” спеціалізується на виробництві торф’яних брикетів, має спецдозволи на користування надрами на родовищах “Засвіття Ситнелюк” (на 18 років) і “Сойне” (19 років).

За перше півріччя 2023 року воно отримало 90,4 млн грн доходу, за весь 2022 рік – 200 млн грн. Водночас за січень-червень 2023 року “Волиньторф” заробив 6,2 млн грн чистого прибутку, а за весь 2022 рік – 10,6 млн грн.

Станом на 30 червня 2023 року поточна кредиторська заборгованість “Волиньторфу” становила 20,2 млн грн (зокрема, за розрахунками з бюджетом 8,9 млн грн, за розрахунками з оплати праці – 2,6 млн грн).

Об’єкт включає 109 одиниць нерухомого майна (виробничі, складські, адміністративні приміщення тощо) загальною площею понад 16 тис. кв. м. На ньому працює 302 людини, а на балансі перебуває 164 транспортних засоби. Також до складу держпідприємства входить відокремлений підрозділ “Маневицький торфозавод”.

Рішення щодо продажу підприємства в приватизаційному відомстві пояснили тим, що торф – не стратегічне паливо для енергетичної галузі України, що становить менше ніж 1% в енергобалансі. За його даними, загалом заплановано продаж семи державних торфодобувних підприємств.

На початку липня ФДМУ провів торги з продажу “Рівнеторфу”, за який запропонували 205 млн грн. Також найближчим часом буде оголошено продаж ДП “Житомирторф”.

administrator

Related Articles