Десяткам тисяч людей у скруті в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Львівській, Миколаївській, Полтавській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Черкаській та Чернігівській областях за ці вісім місяців було надано гуманітарну та грошову поміч.
Для команди проєкту було важливо, щоб допомогу отримали саме ті, кому вона дуже потрібна. Як, наприклад, набори дитячої гігієни для Маргарити з Соледару (Донеччина) й Юлії з Дніпрорудного (Запоріжжя), які покинули свої міста вагітними і народили вже далеко від дому. Чи продуктові набори для родин Херсону, житло яких затопило після підриву Каховської дамби. Цінно було допомогти сімейною гігієною й Ользі, мамі чотирьох дітей, яка проживала у найпівнічнішому селі Черніговщини. У першу чергу ми орієнтувалися саме на тих, хто опинився у важкій ситуації, а таких, на жаль, протягом реалізації проєкту було дуже багато.
«На початку реалізації проєкту ми планували роздати 20 тисяч наборів та видати грошову допомогу, — коментує Анна Борисова, директорка з гуманітарного реагування Благодійного фонду “Стабілізейшен Суппорт Сервісез”. — Але запитів було дуже багато, з усієї України, і наші партнери погодили збільшення обсягу допомоги. Більша кількість наборів та координація з людьми на місцях дозволили нам покрити не лише наші цільові п’ять областей, а й роздати дитячі гігієнічні набори у Львівській, Тернопільській, Полтавській, Запорізькій областях, де народжується більше дітей, ніж в громадах,де люди часто потерпають від обстрілів. Так ми змогли охопити більшу кількість громад та роздати майже 37 тисяч наборів, що вдвічі більше, ніж ми планували».
Для отримання набору необхідно було зареєструватися в онлайн-формі, що забезпечило можливість допомогти більшій кількості людей.
«Ще на етапі планування проєкту я переживала, що літні люди у віддалених громадах не зможуть заповнити онлайн-анкету реєстрації на отримання наборів. Спочатку дійсно переважно реєструвалися містяни, але потім ми заручилися допомогою старост сіл і навчили їх поширювати інформацію про роздачі та реєструвати людей. – зазначає Тетяна Корма, регіональна координаторка гуманітарного напрямку БФ “ССС” у Чернігівській області. — Ми пішли таким шляхом, що навчили перших, а вони навчили інших. Молодь допомагала літнім людям зареєструватися, сусід реєстрував сусіда, я теж допомагала реєструвати. Врешті-решт віддалені села почали бити рекорди за темпами реєстрації, ми збирали анкети звідти швидше, ніж з великих міст.»
Головною особливістю цього проєкту був збільшений розмір продуктових наборів — він складався з чотирьох коробок загальною вагою 67 кілограмів та був розрахований на те, щоб закрити потребу в харчуванні сім’ї з чотирьох осіб на три місяці. Ще однією особливістю була більша увага до вмісту гігієнічних наборів: ми зробили їх більш різноманітними та орієнтованими на потреби різних категорій населення. Окрім сімейних гігієнічних наборів, сформованих на базі рекомендацій WASH кластера, ми також роздавали набори для малюків, набори для літніх людей та осіб з інвалідністю, а також жіночі гігієнічні набори.
«Найбільше тішить, коли ти даєш людині набір, і бачиш як вона радіє, бо це те, що їй треба саме зараз, — розповідає Марина Макуха, регіональна координаторка БФ «ССС» у Черкаській області. — Хоча ми попереджали завчасно, що продуктові набори дуже великі й складаються з чотирьох коробок загальною вагою 67 кілограмів, люди все одно дивувалися, наскільки вони об’ємні. Цінними були підгузки та пелюшки для дорослих, адже тим, кому вони потрібні, постійно їх не вистачає, а коштують вони недешево. У дитячому наборі відмічали товари високої якості, зокрема і підгузки, яких було чимало. А у наборі гігієни для родини чомусь усі раділи рушникам і відру, а також кількості мийних засобів».
У період з 22 грудня 2022 року по 31 серпня 2023 року ми провели 492 роздач гуманітарної допомоги.
Загалом ми поширили:
- 10150 продуктових наборів
- 8400 гігієнічних наборів для родини
- 6800 гігієнічних наборів для жінок
- 6200 гігієнічних наборів для дитини
- 5000 наборів для людей з інвалідністю
Серед іншого, ми допомогли гуманітарними наборами понад 30-ти закладам спеціального догляду — інтернатам, геріатричним центрам, а також місцям компактного проживання для внутрішньо переміщених осіб у 8 областях України.
Проєкт було реалізовано спільно з «Консорціумом реагування» — об’єднанням організацій, які протягом 12 місяців впроваджують мультисекторальну гуманітарну інтервенцію для задоволення критичних та термінових потреб постраждалого населення в Україні за фінансової підтримки USAID’s Bureau for Humanitarian Assistance (BHA). Благодійний фонд «Стабілізейшен суппорт сервісез» є імплементаційним партнером CARE.Ukraine, що входить до консорціуму. Відповідальність за зміст лежить на Acted Ukraine/ партнері й не обов’язково відображає погляди USAID (BHA) або уряду США.