Київ. 23 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Україна приєдналася до регіональної програми Європейського Союзу з підтримки малого та середнього бізнесу (МСБ) у сфері інтелектуальної власності SME Fund, розрахованої на чотири роки з фінансуванням в EUR4 млн, 50 українських підприємців уже подали заявки на участь.
“На сьогодні будь-який малий або середній підприємець може скористатися можливостями SME Fund. Ми плануємо більшу підтримку українському бізнесу, коли він потребуватиме захисту своїх IP-прав в Україні, ЄС і на глобальних ринках”, – зазначив директор Відомства з інтелектуальної власності ЄС (EUIPO) Жоао Неграо під час візиту до Києва 23-24 жовтня.
За його словами, мета програми – підтримати Україну в наближенні до ЄС у сфері прав інтелектуальної власності.
“І в нас буде кілька ініціатив у цій сфері, які стосуються наближення українського законодавства і практик до європейських”, – додав він.
Згідно з релізом Українського офісу інтелектуальної власності та інновацій (IP офіс/УКРНОІВІ), ця програма передбачає навчання, тренінги та грантову підтримку.
Неграо наголосив, що програма покликана полегшити українському бізнесу доступ до прав інтелектуальної власності в Європі: щоб він був легшим, дешевшим і надійнішим з юридичної точки зору.
“Сьогодні наші юридичні послуги не включені до цього фонду фінансування, але з 2025 року буде можливість включити й відшкодування юридичних витрат до цього фонду, разом з Україною ми розробимо, як це зробити”, – наголосив Неграо.
Говорячи про прийом заяв від МСБ, виконавчий директор EUIPO уточнив, що підприємці можуть безпосередньо звертатися до європейського відомства або ж через українське відомство.
“Ми отримуємо заявку, оцінюємо її на відповідність критеріям і після цього ухвалюємо рішення про фінансування, про відшкодування”, – пояснив Неграо.
“Сьогодні серед завдань уряду і Ради з інтелектуальної власності при Кабінеті Міністрів стоятиме питання, як узагалі рахувати нематеріальні активи у ВВП України. Ми відпрацьовуємо відповідні моделі, щоб підвищити захист національної IP і дозволити й допомогти національному інноватору, стартаперу, креатору захищати свої права тут, реєструвати тут – для того, щоб, виходячи на ті самі європейські ринки, ми могли показувати нашу українську ідентифікацію, отримували доходи тут за свою інтелектуальну власність…”, – наголосила директорка українського IP офісу Олена Орлюк.