У львівському парку з’явилася котівниця із зеленим дахом

Днями її встановили у просторі міського садівництва та городництва “Розсадник” у парку “Залізна вода”.

Втілити рішення вдалося у межах цьогорічних Днів сталої енергії у співпраці громадської організації “Плато”, відділу енергоменеджменту Львівської міської ради, студентів Львівського вищого професійного художнього училища, школярів і школярок Ліцею №80.

За словами волонтерів наразі на території “Розсадника” проживає шестеро безпритульних котів. Впродовж сезону команда докладала зусиль для їхньої стерилізації та вакцинації. Черговим етапом стало забезпечення комфортніших умов для зимівлі. 

Саме з цією метою розробили проєкт дерев’яного каркасного будиночка із зеленим дахом екстенсивного типу. Стіни котівниці утеплені базальтовою ватою, дах – застелений водозахисною мембраною, на яку пошарово викладалися дренаж з щебеню, агроволокно, родючий шар ґрунту. Для озеленення обрали три різновиди седумів – грунтопокривних рослин сукулентного типу, що чудово справляються із накопиченням вологи та у той же час не потребують особливого догляду.

“У просторі ми популяризуємо дбайливе ставлення до природних ресурсів та демонструємо різні природоорієнтовані рішення. Сьогодні у нас з’явився ще один об’єкт, на прикладі якого ми можемо розповідати про важливість дощової води в контексті адаптації громади до наслідків кліматичної зміни” – ділиться виконавчий директор ГО “Плато” Микола Рябика.

В умовах щільної міської забудови й браку вільної площі для озеленення, зелені дахи здатні створювати особливі оази. Вони охолоджують та зволожують повітря, покращуючи локальний мікроклімат, а їхня рослинність здатна очищувати повітря, поглинаючи вуглекислий газ та інші шкідливі сполуки. Облаштування зеленого даху позитивно впливає на енергоефективність будинку з огляду термоізоляції. Та найбільшою їхньою “суперсилою” є здатність затримувати до 90% дощових опадів, зменшуючи навантаження на систему каналізації.

Дізнатися більше про зелені дахи можна з “Каталогу природоорієнтованих рішень” ГО “Плато”. У організації закликають експериментувати з технологією та створювати легкі зелені дахи на майданчиках для збору відходів, зупинках громадського транспорту, критих велопарковках тощо.

administrator

Related Articles