Лондон. 21 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Глобальні інвестори останнім часом вивели вже понад 75% грошових коштів, які вони вклали у фондовий ринок Китаю в січні-липні, продавши акції на суму понад $25 млрд, незважаючи на зусилля Пекіна з відновлення довіри до другої за величиною економіки світу, пише Financial Times.
Світові інвестори скуповували китайські акції рекордними темпами в січні, очікуючи відновлення економіки після того, як країна відмовилася від політики “нульової терпимості” до COVID. Однак останніми місяцями іноземні фонди закривають свої позиції через занепокоєння щодо кризи ліквідності в секторі нерухомості та економічні показники, що розчаровують.
Чистий приплив іноземної валюти на фондовий ринок країни сягнув пікового значення у 235 млрд юанів ($32,6 млрд) на початку серпня на тлі обіцянок влади КНР забезпечити суттєвішу підтримку економіці. Однак зараз показник впав на 77% – до 54,7 млрд юанів, за розрахунками FT.
Це сприяло зниженню фондового індексу CSI 300 більш ніж на 11% у доларовому вираженні цього року порівняно зі зростанням основних індикаторів ринків Японії, Південної Кореї та Індії на 8-10%.
За оцінкою Goldman Sachs, нетто-приплив коштів на ринки Індії та Південної Кореї цього року становив $12,3 млрд і $6,4 млрд відповідно.
Проте аналітики очікують поліпшення ситуації на китайському ринку акцій у 2024 році, хоча рівень їхнього оптимізму різниться. Так, у Goldman Sachs очікують підвищення CSI 300 до кінця наступного року приблизно на 17% з поточного рівня завдяки зростанню корпоративних прибутків.
Експерти Morgan Stanley прогнозують підйом китайського ринку на 7,5% протягом наступних 12 місяців. При цьому вони попередили, що не можуть виключити подальшого відтоку інвестицій з Китаю, якщо влада країни не зробить кроки щодо активнішої підтримки економічного зростання.