Блокада скоротила постачання товарів Польщею в Україну на $22,5 млн щодня – експерт

Київ. 28 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Блокування польськими перевізниками українського кордону щодня скорочує постачання Польщею польських та інших товарів в Україну на суму приблизно $22,5 млн, таку оцінку дав голова ради Асоціації експортерів та імпортерів “ЗЕД” Сергій Свистіль на онлайн-презентації звіту про потенційні втрати бізнесу через блокаду, організовану Американською торговельною палатою.

“Недоотримання доходів від здійснення експорту польських товарів і товарів інших країн, що поставляються Польщею в Україну, становить $22,5 млн”, – сказав він.

За оцінками Свистіля, безпосередньо на частку польських товарів припадає $13,4 млн щоденно, тоді як Польща одночасно щоденно не отримує товари з України на $6,9 млн.

Заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач зазначив, що доведе ці дані до польської сторони в надії, що це може наблизити розблокування кордону.

Він також повідомив, що отримав інформацію від Держприкордонслужби про те, що польські почали підходити до українських водіїв і питати, чи не везуть вони гуманітарну допомогу або небезпечні вантажі. За словами Деркача, польські протестувальники пропускають такі машини на пункт пропуску.

“Можливе таке зрушення відсьогодні, що вони почнуть пропускати всі небезпечні та гуманітарні вантажі. Але будемо дивитися, як це діє”, – зазначив заступник міністра.

Зі свого боку віцепрезидент Асоціації міжнародних автоперевізників (АсМАП) Володимир Балін повідомив, що асоціація має намір домовитися з асоціаціями країн-сусідів з ЄС, пропонуючи оперативно імплементувати в законодавство України Регламент ЄС №1071 від 2009 року про встановлення загальних правил щодо умов, яких потрібно дотримуватися для зайняття діяльністю оператора автомобільних перевезень.

“Законопроєкт №4560 є, вже майже 4 роки тому пройшов перше читання, і ми сподіваємося, що його ухвалять”, – зазначив Балін, виступивши також за скасування спрощеного ліцензування, введеного на початку війни.

Крім того, він звернувся з проханням до Мінвідновлення відкрити повну інформацію в системі “еЧерга”, яку різко критикують польські протестувальники: повний номер транспортного засобу, коли він став у чергу з присвоєнням йому індивідуального номера черги.

“Це унеможливить будь-які інсинуації на тему, що там хтось комусь щось продає”, – пояснив Балін.

Як повідомлялося, через протест польських перевізників, який розпочався 6 листопада, на прикордонних переходах “Ягодин – Дорогуськ”, “Краковець – Корчова” і “Рава-Руська – Гребенне”, черги на в’їзд перед заблокованими пунктами пропуску на українсько-польському кордоні з польського боку сягали 40 км. За озвученою Мінвідновлення інформацією, на українсько-польському кордоні було заблоковано 20 тис. транспортних засобів, а потік вантажних автомобілів через нього впав на 20-25%. У четвер, 22 листопада, блокада україно-польського кордону поширилася на прикордонний перехід “Шегині-Медика”.

Організатори блокади, які вимагають скасування запровадженого з війною “транспортного безвізу” для України, повідомляли, що, згідно з офіційним дозволом місцевої влади, вона триватиме до 3 січня 2024 року, проте на окремих пунктах уже є дозволи про її продовження до лютого.

Учасники переговорів з боку України розраховують, що рішення про розблокування кордону буде досягнуто після призначення в Польщі нового уряду за підсумками очікуваних до середини грудня нещодавніх виборів.

administrator

Related Articles