Долар США стабільний до євро, єни та фунта

Київ. 6 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Курс долара США слабко коливається до більшості основних світових валют, трейдери оцінюють макроекономічні дані щодо американської економіки й заяви представника Банку Японії.

Розрахований ICE індекс DXY, що демонструє динаміку долара щодо шести валют (євро, швейцарський франк, ієна, канадський долар, фунт стерлінгів і шведська крона), знижується на 0,09%, ширший WSJ Dollar Index – на 0,06%.

Пара євро/долар за даними на 8:25 кч торгується на рівні $1,0794 порівняно з $1,08 на закриття попередньої сесії, євро втрачає менше ніж 0,1%.

Індекс ділової активності у сфері послуг США (ISM Services) у листопаді зріс до 52,7 пункту порівняно з 51,8 пункту місяцем раніше, повідомив напередодні Інститут управління поставками (ISM). Консенсус-прогноз експертів, який наводить Trading Economics, передбачав менш суттєве підвищення – до 52 пунктів.

Значення вище за 50 пунктів свідчить про посилення ділової активності у сфері послуг, нижче – про її ослаблення.

Водночас кількість відкритих вакансій у США в жовтні впала до мінімальних із березня 2021 року 8,733 млн порівняно з переглянутими 9,35 млн місяцем раніше, ідеться у звіті міністерства праці країни, що ґрунтується на результатах щомісячного опитування (JOLTS). Аналітики очікували зниження показника до 9,3 млн.

Курс фунта до долара зростає менш ніж на 0,1% і становить $1,2605 проти $1,2597 за підсумками торгів у вівторок.

Вартість долара в парі з єною становить 147,19 єни порівняно з 147,15 єни за підсумками попередньої сесії.

Банк Японії зможе плавно відмовитися від ультрам’якої грошово-кредитної політики, щойно інфляція закріпиться на цільовому рівні 2%, заявив у середу заступник голови правління ЦБ Ріодзо Хіміно.

“Банк Японії має уважно стежити за динамікою цін і зарплат, оцінювати терміни виходу (з режиму ультрам’якої ДКП – ІФ-У) і працювати над структурою цього процесу, – сказав Хіміно. – Якщо це буде зроблено належним чином, є хороша ймовірність досягти позитивного результату, оскільки домогосподарства й компанії отримають вигоду від сприятливого циклу, в якому зростають ціни й зарплати”.

Банківський сектор Японії, на його думку, має достатню стійкість, щоб добре пережити посилення грошово-кредитної політики, водночас йому знадобиться належне управління ризиками.

administrator

Related Articles