Київ. 18 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Банк Японії проводить чергове засідання в понеділок і вівторок, за підсумками якого, ймовірно, збереже короткострокову відсоткову ставку за депозитами комерційних банків у ЦБ на рівні мінус 0,1% річних.
Трейдери очікують від глави японського ЦБ Кадзуо Уеди заяв щодо подальших планів регулятора, пише Financial Times. Чіткі сигнали від Банку Японії, що стосуються його майбутньої політики або прогнозів інфляції, можуть мати серйозні наслідки для глобальних фінансових ринків, зазначає газета.
Минулого тижня Федеральна резервна система (ФРС), Європейський центральний банк (ЄЦБ) і Банк Англії зберегли ставки на колишніх рівнях. Федрезерв дав зрозуміти, що може знизити ставку наступного року, а ЄЦБ і британський ЦБ заявили про намір зберігати жорстку політику до повної перемоги в боротьбі з високою інфляцією.
На відміну від цих центробанків, Банк Японії прагне домогтися перемоги в боротьбі з дефляцією і закріплення інфляційних очікувань на цільовому рівні.
За словами економіста Mizuho Research & Technologies Казуо Момми, у японського ЦБ “немає причин поспішати з підйомом ставки”.
“Я вважаю, що з цього моменту Банк Японії, як ФРС і ЄЦБ, діятиме з високим ступенем прозорості, щоб ринки мали достатньо інформації для оцінки напряму грошово-кредитної політики”, – каже експерт.
Момма очікує, що японський ЦБ відмовиться від політики від’ємних ставок у квітні 2024 року та підвищуватиме ставку невеликими кроками пізніше 2024 року, якщо тенденція зростання зарплат у країні підтвердиться.
Раніше цього місяця Уеда заявив під час виступу в парламенті Японії, що на центробанк чекає “ще складніший рік” у плані реалізації грошово-кредитної політики. Ці слова були сприйняті трейдерами як сигнал швидкого виведення ставки японським ЦБ з негативної зони. У результаті курс єни до долара злетів до максимальних за 4 місяці 141,6 ієни/$1.
Надалі єна розгубила частину підйому, в понеділок пара торгується на рівні 142,38 ієни/$1.
Банк Японії не підвищував ставку з літа 2006 року, зазначає FT.
На минулому засіданні японської ЦБ пообіцяв дотримуватися більш гнучкого підходу до коливань прибутковості десятирічних держпаперів: тепер він вважає верхню межу прибутковості в 1% швидше орієнтиром, а не жорстким лімітом.