В Диканській громаді Полтавщини затвердили соцпаспорт та розбирали результати дослідження щодо інклюзивності та доступності послуг

В Диканській громаді Полтавщини затвердили соцпаспорт та розбирали результати дослідження щодо інклюзивності та доступності послуг

14 грудня 2023 р. відбулося друге засідання Робочої групи з питань доступності послуг об’єктів соціальної роботи в громаді, співробітництва з іншими територіальними громадами, підвищення рівня інклюзії, у тому числі задля попередження конфліктів в громаді різних сферах життя населення Диканської територіальної громади.​ 

Знімок екрана 2023-12-14 о 13.02.22

Результатом засідання стали презентації та обговорення результатів розробки соціального паспорту громади за методологією дослідження “Аналіз доступності, чутливості до конфліктів та перспектив розвитку міжмуніципальних соціальних послуг у пілотних громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» в Диканській селищній територіальній громаді. 

Screen 2023-12-14 в 13.57.41 — середнє

Захід став платформою для обговорення результатів дослідження доступності та чутливості до конфліктів послуг об’єктів соціальної роботи в громаді та планування подальшої діяльності по застосуванню отриманих даних.

Результати дослідження свідчать про різноманітність рівня доступності різних видів послуг для мешканців громади. Зокрема, соціальні послуги вважаються повністю доступними для 52% респондентів, однак їх рівнодоступність для людей з інвалідністю визнає 68% опитаних. Адміністративні та екстрені служби отримали вищі показники (61% та 64%), у тому числі в оцінці доступності для людей з інвалідністю (81% та 84% відповідно).

c40dad06

Медичні послуги також мають високі рівні доступності для всіх груп мешканців (58% та 56%). Однак банківські послуги та послуги закладів культурного розвитку та дозвілля виявилися менш доступними загалом (40% і 36%).

Крім того, певна частина населення відзначає наявність перепон у доступності послуг, які можуть бути зумовлені відсутністю інфраструктури, транспорту, або низьким рівнем технічного оснащення. Відсутність правильних пандусів, інклюзивного дизайну в закладах, слабке транспортне забезпечення та відсутність державних банків вказують на те, що деякі області можуть вимагати уваги та подальшого розвитку для забезпечення всебічної доступності для всіх мешканців.

Зазначено, що 27% опитаних виявили перешкоди в доступності послуг, а 16% визнали це питання складним для відповіді. Ці висновки вказують на необхідність прийняття заходів для поліпшення доступності через впровадження інклюзивних практик та подолання визначених перешкод.

Снимок экрана 2023-12-19 в 10.52.23

Також, за результатами аналізу даних, 64% респондентів зазначили про наявність конфліктів та проблеми у громаді, що впливають на соціально-економічний розвиток.

Наприклад, серед факторів, які викликають напругу між ВПО та місцевим населенням, респонденти найчастіше вказували на проблеми доступності житла або оренди (26%), відмову чоловіків призовного віку від військової служби (34%), обмежений доступ до ринку праці (31%) та неприйнятну соціальну поведінку (24%).

Ці дані вказують на наявність актуальних соціально-економічних викликів у громаді та необхідність розробки програм для подолання конфліктів, сприяння соціальній інтеграції та забезпечення сталого інклюзивного розвитку громади.

Знімок екрана 2023-12-14 о 13.34.18

Стосовно громадської участі, то у ході дослідження було виявлено, що рівень участі населення у прийнятті рішень є досить низьким. Так, лише 3% респондентів зазначили своє членство у місцевій громадській спілці чи неприбутковій організації. Оцінка особистої готовності респондентів об’єднувати зусилля з однодумцями та згуртовуватися для вирішення соціальних проблем у громаді становить 6,9 за 10-бальною шкалою. 

За результатами дослідження було також виявлено, що більшість опитаних респондентів ніколи не беруть участь у засіданнях місцевої ради та не долучаються до роботи консультативно-дорадчих органів (діаграма 1).

Знімок екрана 2023-12-19 о 13.06.45

Такі показники свідчать про невеликий рівень громадянської активності та може вказувати на потребу у заходах для стимулювання більш активної участі громадян у процесах прийняття рішень.

​Як зазначила Ганна Борова, радниця з питань інклюзії Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»: «Тепер на рівні громади за наявності репрезентативних даних цього дослідження Робоча група може ретельніше спланувати свої місцеві стратегії, політики та програми, проекти розвитку Диканської громади в напрямку підвищення рівня інклюзії в громаді, та зокрема доступності послуг об’єктів соціальної роботи в громаді. Я рада, що запропонована нами методика надала вже перші результати, її застосували на практиці члени Робочої групи та долучили місцеве населення» . 

«Ми однозначно опрацювали дуже великий обсяг роботи, запропонованої нашими партнерами Проєктом USAID «ГОВЕРЛА» та ГО «Фундація «Простір», отримали результати та готові рухатися далі» ​− Олексій Івженко, член Робочої групи , начальник відділу економічного розвитку та залучення інвестицій виконавчого комітету Диканської селищної ради Диканської громади.​

Тож за результатами другого засідання Робочої групи з питань доступності послуг об’єктів соціальної роботи в громаді, співробітництва з іншими територіальними громадами, підвищення рівня інклюзії, у тому числі задля попередження конфліктів в громаді різних сферах життя населення Диканської територіальної громади:

  • ​затвердили соціальний паспорт Диканської територіальної громади;
  • ухвалили врахування результатів дослідження в локальних проєктах та програмах Диканської територіальної громади, що буде додатково опрацьовано через наступні засідання Робочої групи;
  • запланували  продовжити роботу та провести до кінця 2023 року просвітницькі зустрічі працівників об’єктів освіти з експертами Фундації з інклюзії в освіті;
  • продовжити збір даних щодо обґрунтування необхідних закупівель для покращення доступності соціальних послуг  в громаді;
  • наступне засідання Робочої групи присвятити опрацюванню рекомендації щодо фізичної та архітектурної доступності послуг об’єктів соціальної роботи, з проведенням навчання застосуванню пристроєм універсального дизайну технічних експертів Фундації та працівників закладів Диканської територіальної громади.

Снимок экрана 2023-12-19 в 10.56.00

Ця зустріч стала важливим кроком для спільного вирішення проблем і покращення якості життя мешканців Диканської громади. Результати дослідження та соціальний паспорт будуть опубліковані на сайті громади, а ухвалені рішення покладуть основу для подальшого інклюзивного розвитку громади.

Снимок экрана 2023-12-19 в 10.59.36
​****
Цей захід був організований ГО «Фундація «Простір» у рамках гранту «Аналіз доступності, чутливості до конфліктів та перспектив розвитку міжмуніципальних соціальних послуг у пілотних громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

 

 

administrator

Related Articles