Ради ВПО: вплив на порядок денний місцевих рад

У 2023 році Кабінет міністрів України ухвалив Постанову «Про затвердження Примірного положення про Раду з питань внутрішньо переміщених осіб» і рекомендував державним (військовим) адміністраціям та органам місцевого самоврядування створити такі ради аби спростити процес інтеграції переселенців у громади, допомогти вирішити першочергові проблеми, з якими стикаються нові жителі громади, а також створити умови, у яких люди, що через війну переїхали в інше місто чи регіон, могли стати повноцінними учасниками економічного й громадського життя.

Та чи можуть завдяки цьому консультативно-дорадчому органу переселенці, які тимчасово чи назавжди втратили дім через війну, ефективно взаємодіяти з владою громад, у яких оселилися? Чи є ефективні формули та інструменти роботи, які можуть допомогти реалізовувати поставлені завдання й досягати результату? Чого потребують створені Ради ВПО для розбудови своєї спроможності?

Про це говоритимемо під час експертної онлайн-дискусії «Ради ВПО: вплив на порядок денний місцевих рад», яка відбудеться 30 серпня об 11:00.

Модераторки дискусії Ірина Гайдучик, регіональна координаторка Мережі UPLAN на Волині, виконавча директорка ГО «Волинський Інститут Права», та Ірина Куропась, регіональна координаторка Мережі UPLAN у Галичині, проєктна менеджерка Агенції місцевого економічного розвитку Яворівщини.

Спікери заходу:

  • Катерина Варвус, голова Координаційної ради з питань ВПО при виконкомі Нововолинської міської ради, радник Нововолинського міського голови.
    Досвід взаємодії місцевої ради та Координаційної ради з питань ВПО: де точки співпраці та партнерства?
  • Яна Любимова, голова Ради з питань ВПО при Луганській ОВА, членкиня міжнародної групи радників при офісі спеціального доповідача UNHCR з питань внутрішнього переміщення.
    Ради ВПО як механізм підтримки та захисту прав внутрішньо переміщених осіб. Які умови їхньої ефективності?
  • Олена Головкіна, заступниця голови Ради з питань ВПО при Черкаській ОДА, координаторка проєктів ГО «Асоціація “Відродження та розвиток”».
    Діяльність Ради ВПО Черкащини: досягнення, успіхи та виклики.
  • Олена Грекова, голова Ради з питань ВПО при Львівській ОВА, головна експертка з регіональної координації БФ «Право на захист».
    Діяльність Ради ВПО Львівщини: досягнення, успіхи та виклики.
  • Євгенія Сорокіна, секретар Ради ВПО при Дрогобицькій міській раді.
    Досвід комунікації та співпраці в межах Ради ВПО в Дрогобичі.
  • Тетяна Моісеєва-Шиленко, голова Ради ВПО  в м. Трускавець Львівської області.
    Досвід діяльності Ради ВПО у Трускавецькій громаді: виклики та можливості.

Щоб долучитися до обговорення, потрібна попередня реєстрація. У день заходу зареєстровані учасники отримають на електронну пошту, вказану в реєстраційній формі, посилання, за яким зможуть взяти участь в обговоренні.

Реєстрація відкрита до 12:00 29 серпня.

Захід організовує Центр політико-правових реформ, ГО «Волинський Інститут Права», ГС «Агенція місцевого економічного розвитку Яворівщини» за участі експертів Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст заходу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.

administrator

Related Articles