Роль і можливості інститутів громадянського суспільства у впровадженні інструментів громадської участі в локальних громадах в умовах воєнного стану

Воєнний стан значно вплинув на організацію громадської участі в локальних громадах. Інститути громадянського суспільства (ІГС) відіграють ключову роль у підтримці демократичних процесів, згуртованості суспільства та вирішенні локальних проблем. Саме ІГС часто стають рушійною силою в супроводі локальних громад у використанні офлайн-інструментів громадської участі, які до сьогодні залишаються важливими механізмами взаємодії жителів та органів місцевого самоврядування.

Крім того, в умовах обмежень та безпекових викликів громадянське суспільство може також стати рушійною силою для адаптації наявних у громадах офлайн-інструментів участі до сучасних викликів. Їхні можливості охоплюють:

  • інформаційно-просвітницьку роботу для підвищення обізнаності громадян про доступні інструменти участі;
  • фасилітацію процесів між жителями та органами влади з метою створення простору для діалогу;
  • адвокацію змін у політиці для спрощення процедур організації заходів у період воєнного стану;
  • розбудову довіри шляхом демонстрації прозорості та ефективності взаємодії.

17 грудня 2024 року об 11:00 відбудеться інформаційна зустріч «Роль і можливості інститутів громадянського суспільства у впровадженні інструментів громадської участі в локальних громадах в умовах воєнного стану», мета якої — обговорити, як інститути громадянського суспільства можуть сприяти адаптації офлайн-інструментів громадської участі, визначити їхні ключові ролі та продемонструвати успішні кейси реалізації таких інструментів у локальних громадах.

Під час зустрічі ми розглянемо:

  1. Успішні практики залучення громадян за допомогою офлайн-інструментів, що впроваджені ІГС у локальних громадах за останні два роки.
  2. Шляхи адаптації інструментів громадської участі до умов безпеки та правових обмежень.
  3. Роль ІГС у формуванні довіри між владою й громадянами через прозорість та ефективну взаємодію.
  4. Можливості для співпраці між громадськими організаціями, активістами та органами місцевого самоврядування.

Спікерка Ірина Гайдучик, регіональна координаторка Мережі UPLAN на Волині, виконавча директорка ГО «Волинський Інститут Права».

Модеруватиме зустріч Ірина Куропась, регіональна координаторка Мережі UPLAN у Галичині, проєктна менеджерка ГС «Агенція місцевого економічного розвитку Яворівщини».

Щоб долучитися до заходу, потрібна попередня реєстрація. Напередодні заходу зареєстровані учасники отримають на електронну пошту, вказану в реєстраційній формі, посилання, за яким зможуть взяти участь в обговоренні.

Реєстрація відкрита до 16:00 16 грудня.

Захід організовує Центр політико-правових реформ, ГО «Волинський Інститут Права», ГС «Агенція місцевого економічного розвитку Яворівщини» за участі експертів Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст заходу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.

administrator

Related Articles