Київ. 4 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – За вісім місяців від початку активних військових дій 42% працевлаштованих українських біженців у Польщі не зверталися по медичні послуги, повідомило міжнародне агентство з працевлаштування Gremi Personal із посиланням на дані наведеного ним опитування 1210 українців, яких вдалося працевлаштувати в Польщі за зазначений період.
Згідно з результатами дослідження, 28% респондентів вважають, що в Україні медицина якісніша, ніж у Польщі. Ще 21% опитаних зазначили, що послуги обох країн приблизно однакового рівня, і лише 9% вважають, що польська медицина краща.
У Gremi Personal зазначили, що всі працевлаштовані українці мають змогу отримати консультацію україномовного сімейного лікаря.
За даними агентства, до початку повномасштабної війни роботодавці надавали медичне страхування всім, кого працевлаштовували. Водночас усі українські біженці, які приїхали до Польщі після 24 лютого, отримали доступ до безкоштовної державної медицини разом із кодом PESEL, що фактично надає українцям однакові з громадянами Польщі права щодо отримання державної медичної допомоги.
У компанії наголошують, що "безкоштовна медицина в Польщі працює за тим самим принципом, що і в Україні: спочатку запис на прийом до сімейного лікаря, після чого можна отримати направлення до профільного фахівця".
"Проте дуже часто, щоб записатися до профільного лікаря, потрібно чекати кілька місяців, що є типовою практикою майже для всіх європейців. Ми припускаємо, що саме цей фактор вплинув на думку українців щодо переваг медичних послуг в Україні. Проте загальновідомо, що європейська медична інфраструктура розвинена краще, і Польща не є винятком", – зазначає директор департаменту рекрутації Gremi Personal Ганна Джоболда.
Gremi Personal – міжнародне агентство з працевлаштування, входить до першої трійки компаній із працевлаштування у Польщі, налічує 12 офісів у містах Польщі. Агентство спеціалізується на працевлаштуванні українців (90%) і жителів Середньої Азії та інших країн Східної Європи (10%).