Спецвипуск 19 Docudays UA: підсумки київського кіновікенду, правозахисна програма та Мандрівний фестиваль

Спецвипуск 19 Docudays UA: підсумки київського кіновікенду, правозахисна програма та Мандрівний фестиваль

Протягом трьох днів, з 11 по 13 листопада, відбувся спеціальний випуск 19 Docudays UA «Надзвичайний стан» у Києві. Ми вдячні нашим партнер(к)ам, глядач(к)ам, волонтер(к)ам, гостям, спікер(к)ам подій та учасникам/-цям дискусій! За повну залу на відкритті, за аншлаги на довгоочікуваних прем’єрах фільмів, за вдумливі питання на обговореннях, за теплу атмосферу та відчуття співприсутності та, звісно, за ваші гіпнотично-кінологічні селфі у фотозоні. За період київського кіновікенду:

  • скористалися 1644 квитками на фільми фестивальної програми;
  • послухали дві дискусії та два стрими проєкту «Архів війни» — незабаром записи цих подій будуть доступні в наших соцмережах;
  • 56 людей подивилися VR-фільм «Invasions 1.2.3» у межах міждисциплінарної програми DOCU/СИНТЕЗ;
  • до команди долучилися 44 волонтер(к)и, зокрема в онлайн-форматі та навіть з Японії;
  • про нас розповідали: «Суспільне: Культура», «Суспільне: Новини», «Громадське ТБ», «Мувіграм», «Громадське Радіо», «Еспресо TV», The Village Україна, «Радіо НВ», телеканал «Інтер» та інші медіа;
  • фотослужба зробила світлини обсягом 7,9 гігабайта;
  • разом перечекали в затишному фестивальному укритті три повітряні тривоги.

Із закінченням кіновікенду, спеціальний випуск 19 Docudays UA не завершується, а переходить у нові формати.

dsc_8518 

«Надзвичайний стан» на DOCUSPACE:

Частина стрічок зі спецвипуску «Надзвичайний стан» вже доступна в онлайн-кінотеатрі docuspace.org. Це повнометражні фільми: «Синдром Гамлета» (реж. Ельвіра Нєвєра, Пьотр Росоловський), «І кожна річка» (реж. Олеся Моргунець-Ісаєнко), «Світло, всюди» (реж. Тео Ентоні), «Остан­нє поко­ління» (реж. Міколай Борови), «Фортуна Валентин» (реж. Єва Найдлінґер), «Балконне кіно» (реж. Павел Лозінський), «Плай» (реж. Єва Джишиашвілі); а також короткі метри «Мир і спокій» (реж. Миро Клочко, Анатолій Татаренко), «Фортеця Маріуполь. Орест» (реж. Юлія Гонтарук).

Ми також ексклюзивно розмістили в онлайн-кінотеатрі фільми національного конкурсу різних років: «Зе­мля Іва­на» (реж. Андрій Лисецький) та «Казка про Коника» (реж. Уляна Осовська, Денис Страшний). Крім цього, знайдете на docuspace.org стрічки «Осяй­ний шлях» (реж. Ірина Рябенька) та «Між не­бом та го­ра­ми» (реж. Дмитро Грешко).

Фільми доступні до перегляду в онлайн-кінотеатрі до кінця року та лише на території України. Вартість квитка – 50 грн. 

dsc_7823 

Стрічки Docudays UA у регіонах:

Також доку-стрічки помандрують регіонами. В програмі — як онлайн-покази, так і офлайн-події. На цьому тижні нашими глядач(к)ами будуть мешканці та мешканки Запорізької та Львівської областей.

Безпека наших глядачів і глядачок — найпріоритетніше завдання, тому ми не розкриваємо детального розкладу та місця проведення подій. Аби дізнатися про події Мандрівного у своєму місті, будь ласка, напишіть Андрію Сільченку, проєктному менеджеру Мандрівного Docudays UA: andriy.silchenko@docudays.ua.

До кінопрограми Мандрівного Docudays UA увійде блок короткометражних стрічок, знятих українськими режисер(к)ами після початку повномасштабного вторгнення. Це стрічки: «Я не хотіла робити фільм про війну» (реж. Надія Парфан), «Мир і спокій» (реж. Миро Клочко, Анатолій Татаренко), «Літургія протитанкових перешкод» (реж. Дмитро Сухолиткий-Собчук) та «Фортеця Маріуполь. Орест» (реж. Юлія Гонтарук).

Також будуть представлені іноземні та українські фільми з програми 19 DOCUDAYS UA, яку команда готувала ще взимку для показів у кінотеатрах мирного Києва. З-поміж інших, стрічки: «Терикони» (реж. Тарас Томенко), «Будинок зі скалок» (реж. Сімон Леренґ Вільмонт), «Земля Івана» (реж. Андрій Лисецький). Як і стрічки зі спецвікенду «Надзвичайний стан».

Детальніше з фільмами, що помандрують регіонами України, можна ознайомитися на сайті Мандрівного Docudays UA.

 

Фото: Стас Карташов
_________
Спецвипуск 19 Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Гете-Інституту, Європейського культурного фонду, International Media Support, Українсько-данського молодіжного дому, Посольства Швейцарії в Україні та Польського Інституту в Києві. Інклюзивність фестивалю підтримують «Ощадбанк» та Mastercard.

Думки, висновки чи рекомендації не обов’язково відбивають погляди урядів, благодійних організацій чи компаній цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть винятково його автор(к)и.

 

Джерело: Docudays UA.

administrator

Related Articles