Київ. 19 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Українська зернова асоціація (УЗА), категорично не погоджується з можливим запровадженням так званих "депозитів" під кожну експортну операцію, оскільки це зашкодить експорту зерна, який зараз є чи не єдиним для країни джерелом валютних надходжень та поповнення держбюджету.
Згідно з текстом відповідного звернення УЗА до членів комітету з фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради, асоціація категорично не підтримує поданий до парламенту 1 листопада законопроєкт №8166 і вважає його положення шкідливими для аграрного сектора, що загрожують експорту зерна з України та ставить під загрозу подальші посівні та збиральні кампанії.
"Сьогодні "заморожування" додаткових коштів експортерів на рахунках за невідшкодування ПДВ, а також потреби аграріїв у наявності обігових коштів для проведення посівних та збиральних кампаній разом із суттєвим подорожчанням логістики, можуть загрожувати не лише експорту зерна та погіршенню внутрішніх цін для аграріїв, але й під загрозу проведення подальших посівів та збирання врожаю", – наголосила організація у зверненні до Комітету.
Крім того, запровадження "депозитів" під кожну експортну операцію ще більше здорожчить торгівлю та витрати при експорті зерна, а також додатково знизить ціни на сільгоспсировину для аграріїв, які безпосередньо вирощують продукцію та продають її на експорт.
Асоціація наголосила, що повністю підтримує заходи влади щодо повернення валютного виторгу в Україну та ліквідацію тіньового ринку зерна, проте зазначений законопроєкт не вирішує цього питання, а лише ускладнює роботу аграріїв.
"УЗА також брала участь у напрацюваннях альтернативних варіантів законопроєктів і змушена визнати, що відповідна робоча група Мінагрополітики не знайшла оптимального вирішення цього питання. Отже, УЗА також не підтримує додаткового регулювання аграрного бізнесу та наголошує, що відповідні пропозиції суттєво ускладнять адміністрування питання повернення валютної виторги", – констатувала організація.
"На нашу думку, до обговорення важливого питання боротьби з тіньовим ринком слід залучити Нацбанк, Податкову службу та Бюро економічної безпеки, адже саме ці структури мають механізми та інструменти боротьби з несумлінними учасниками ринку", – додала УЗА у зверненні.