БЦ Gulliver підтримує стабільність роботи навіть за відключення електроенергії

Київ. 18 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – БЦ Gulliver підтримує стабільність роботи за відключення електроенергії та фіксує тренд активного повернення резидентів до офісів, повідомила комерційний директор БФК Gulliver Олена Забужко агентству "Інтерфакс-Україна".

"Ми поінформували партнерів про можливість підключення офісів бізнес-центру до резервного живлення. Реалізовано необхідні технічні роботи щодо забезпечення стабільної подачі електроенергії та доступу до інтернету для всіх бажаючих офісів. Таким чином, для бізнесу створено всі умови для ефективної роботи. І ми вже спостерігаємо тенденцію активного повернення резидентів до бізнес-центру", – повідомила Забужко.

Комерційний директор БФК розповіла, що цього року вперше довелося розробляти інструкції щодо аварійного відключення електроенергії. Було підготовлено плани дій у разі відключення електроенергії з трьома часовими проміжками (до восьми годин, тиждень та більше тижня), а також налагоджено механізм роботи всіх чергових служб.

"Під час знеструмлення одразу включається резервне живлення, яким насамперед забезпечується освітлення для евакуації людей, пожежна безпека, камери відеоспостереження для охорони, продовжують функціонувати всі підйомні механізми. Загалом дизельні генератори покривають близько 11% необхідної потужності комплексу", – повідомила Забужко.

Вона зазначила, що коли відключення світла стало регулярним, постало питання придбання додаткового обладнання та підключення безпосередньо офісів до резервного живлення, щоб забезпечити безперебійну роботу для орендарів бізнес-центру.

Також для компаній-резидентів було проведено консультації щодо економного споживання електроенергії. Зокрема, під час підключення до генераторів співробітникам рекомендується мінімізувати використання електричних приладів.

До речі, БФК Gulliver одним із перших долучився до загальної економії електроенергії, щоб розвантажити мережі міста. Низка вжитих заходів вже допомогла зменшити споживання на 50%: шляхом оптимізації систем клімат-контролю, зокрема, вентиляції, зниження інтенсивності освітлення та відключення всіх фізичних носіїв реклами, зокрема найбільшого в Європі фасадного екрану", – додала Забужко..

Щодо забезпечення стабільного інтернету, БФК аналізував кілька варіантів, додала вона.

Зараз в умовах регулярних аварійних відключень електроенергії багато бізнесів розглядають придбання Starlink як резервного варіанта доступу до інтернету. При цьому слід враховувати, що супутникова система Ілона Маска насамперед розроблялася для локацій зі слабким доступом до мобільної мережі або її повною відсутністю. Тому якість роботи Starlink безпосередньо залежить від чистоти неба та гарантованого енергоживлення.

"Досвід нашого тестування Starlink у Києві показав, що швидкість завантаження була на рівні від 10 до 40 Мбіт/с з піковими коливаннями до 80-90 Мбіт/с, сигнал був нестабільним, зв’язок часто переривався. Загалом, такі результати пов’язані з тим, що Starlink не розрахований для роботи в умовах мегаполісу, у нашому випадку – центру Києва”, – розповідає керівник ІТ відділу БФК Gulliver Андрій Таран.

Він зазначив, що більш стабільна робота мережі в актуальних умовах забезпечується шляхом з’єднання обладнання за допомогою оптичного кабелю, що проходить під землею і менш схильного до зовнішніх впливів.

"Здебільшого таке обладнання встановлено у приміщеннях із резервним живленням від дизельних генераторів і здатне працювати без перебоїв. Для порівняння швидкість у такому разі може досягати 10 Гбіт/с", – повідомив Таран.

administrator

Related Articles