Європейський Союз розширює програму підтримки України

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) і Європейський Союз сьогодні оголосили про додаткове виділення коштів у розмірі 35 мільйонів євро (34,4 мільйона дол. США) на реалізацію Програми ПРООН із підвищення стійкості та відновлення України. Головна мета Програми — підтримати Україну, яка протистоїть повномасштабному вторгненню Росії, підтримуючи зусилля з раннього відновлення та відбудови, наскільки це дозволяють умови, і сприяючи швидкому поверненню до процесів розвитку для підтримки досягнення Цілей сталого розвитку.

Голова Представництва ЄС в Україні Посол Матті Маасікас сказав, що цей новий внесок відповідає ключовим пріоритетам Програми ЄС з екстреної підтримки України і водночас сприятиме практичному втіленню низки реформ, які є передумовою вступу до ЄС, зокрема зміцнення верховенства права і підтримка структурних економічних реформ. «У червні цього року ЄС надав Україні статус кандидата на членство в ЄС, — сказав він. — Цей внесок стане частиною заходів підтримки, що пришвидшить рух до ЄС, допомагаючи Україні надалі забезпечувати потреби населення, яке потерпає від російської агресії».

Виконувач обов’язків Постійного представника ПРООН в Україні Яко Сільє зазначив, що ПРООН вітає розширення партнерства з Європейським Союзом. «Упродовж останніх десяти років ми тісно співпрацювали з ЄС у межах різних програм, що реалізуються в Україні, — сказав він. – Стратегічна підтримка з боку ЄС була і є дуже важливою, щоб допомогти українським органам влади всіх рівнів стабільно функціонувати і координувати всі гуманітарні зусилля і реагування на гуманітарну кризу».

Новий внесок підтримає ініціативи, спрямовані на зміцнення стійкості та раннього відновлення громад у вибраних цільових регіонах України, шляхом розширення доступу до якісних державних послуг, наприклад, у закладах охорони здоров’я, покращення безпеки громад і суспільної безпеки та зміцнення соціальних зв’язків на місцевому рівні. Відповідно до Цифрової стратегії ПРООН на 2022-2025 рр., у проєкті максимально, наскільки це можливо, застосовуватимуться цифрові технології та рішення для подолання визначених викликів у сфері розвитку.

У відповідь на потреби понад 6 мільйонів переміщених українців, більшість із яких були змушені тікати зі східних і південних областей, нові цільові кошти буде використано для розширення програм і громадських ініціатив, що сприяють подальшій інтеграції ВПО у приймаючих громадах, при цьому особлива увага приділятиметься залученню молоді та місцевим рішенням, що поєднують заходи гуманітарного реагування із плануванням раннього відновлення. Ветерани та ветеранки будуть однією з головних цільових груп, що отримає допомогу в межах розширеної програми, зважаючи на їхню особливу вразливість і ключову роль, яку вони відіграватимуть у процесах розбудови миру та розвитку після завершення війни. Окрім того, кошти будуть використані для зміцнення спроможності Національної поліції України запобігати гендерно зумовленому насильству через підтримання громадського правопорядку й інші заходи.

 

Джерело: Представництво Європейського Союзу в Україні.

administrator

Related Articles