Київ. 22 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міжнародна інвестиційна група Solway Investment Group, яка володіє ТОВ "Побузький феронікелевий комбінат" (ПФК, Кіровоградська обл.), заперечує зв’язки з російськими державними діячами та не перебуває під санкціями США.
"У відповідь на нещодавню заяву Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США з приводу санкцій за ймовірну участь Росії в гірничодобувному секторі Гватемали, Побузький феронікелевий комбінат заявляє таке: Solway Investment Group (Solway), швейцарська сімейна компанія, та вся її дочірні компанії, співробітники, посадові особи та директори дуже серйозно ставляться до цього питання і вірять у суворе дотримання всіх державних законів в управлінні своїм бізнесом", – повідомляється у відповіді на запит агентства "Інтерфакс-Україна".
При цьому стверджується, що Solway всебічно співпрацюватиме з урядом США через американську юридичну компанію Seiden Law Group LLP. Вона активно розслідує факти та обставини, що призвели до цих дій.
І зазначається, що Solway не перебуває під санкціями і планує прозоре та дружнє вирішення цього питання якнайшвидше правовим способом.
"Ми також відзначаємо, що підсанкційна компанія Mayaniquel не входить і ніколи не входила до складу Solway Investment Group. Компанії Compañía Guatemalteca de Níquel, SA (CGN) та Compañía Procesadora de Níquel de Izabal, SA (PRONICO) і Solway не належать, не пов’язані і не афілійовані з російськими державними діячами. Дві підсанкційні особи, Дмитро Кудряков та Ірина Литвинюк, обіймали керівні посади в дочірніх компаніях протягом багатьох років; обидві були негайно відсторонені від усіх своїх посад до отримання результатів розслідування, проведеного зовнішнім юридичним радником", – повідомляється в інформації компанії.
Крім того, наголошується, що Solway Investment Group не є об’єктом нещодавнього рішення Управління контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США та не підпадає під дію санкцій.
"Ще раз наголошуємо, що Solway не є російською компанією і не має жодних ділових відносин із Росією. 3 березня 2022 року компанія Solway чітко заявила про свою позицію проти війни в Україні", – резюмується у заяві.
Раніше ЗМІ повідомили, що Мінфін США ввів санкції проти громадянина Росії Дмитра Кудрякова, громадянки Білорусі Ірини Литвинюк та трьох компаній через їхній зв’язок із корупційними схемами у Гватемалі. При цьому наводилися компанії Compania Guatemalteca de Niquel (CGN), Compania Procesadora de Niquel (ProNiCo) та Mayaniquel, які нібито є дочірніми структурами Solway Investment Group.
"Керівник гірничодобувного сегмента Solway у Гватемалі Дмитро Кудряков і громадянка Білорусі Ірина Литвинюк, ймовірно, кілька років керували численними корупційними схемами за участю політиків, суддів і держслужбовців. Крім цього, Литвинюк вживала корупційні дії на підтримку російських схем впливу, незаконний обмін на підтримку інтересів Росії у гірничому видобутку", – цитують ЗМІ повідомлення американського відомства.
Санкції передбачають блокування активів цих осіб на території США та заборону на транзакції за їхньої участю або в їхніх інтересах.
Побузький феронікелевий комбінат – єдине в Україні підприємство, що виробляє у промислових масштабах феронікель.
У 2003 році, після тривалого простою, міжнародна компанія Solway Investment Group придбала активи комбінату і через рік перезапустила його. Побузький феронікелевий завод було перетворено на Побузький феронікелевий комбінат із поновленням і випуском феронікелю. Основною сировинною базою для виробництва феронікелю є привізна руда.
Наразі ПФК цілком інтегровано у виробничий процес Solway Investment Group. Загальна сума інвестицій групи у комбінат становила понад $130 млн.
На початку листопада-2022 ПФК заявив про вимушене зупинення виробництва через обстріл росіянами енергоінфраструктури.
Міжнародна інвестиційна група Solway розпочала діяльність у 2002 році. Є приватною компанією, що провадить диверсифікований бізнес у гірничодобувній та металургійній промисловості. Ключові компанії групи зареєстровані у Швейцарії, Люксембурзі, Естонії та на Мальті. 100% статутного капіталу належить громадянам ЄС. Основні виробничі активи Solway розташовані в Північній Македонії, Гватемалі, Індонезії, Аргентині та Україні.