МВФ та Україна досягли домовленості на рівні персоналу щодо Моніторингової програми за участю ради директорів – глава місії Фонду

(розширена, додано абзаци після 3-го)

Київ. 23 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) та українська влада досягли домовленості на рівні персоналу про економічну політику для Моніторингової програми за участю ради директорів (PMB), повідомив за підсумками роботи місії з 11 до 22 листопада її глава Гевін Грей у середу.

"Угода підлягає затвердженню керівництвом МВФ, і найближчими тижнями очікується обговорення радою директорів МВФ. PMB допоможе забезпечити якір для макроекономічної політики та активізувати підтримку донорів", – наголосив він у заяві.

Ефективна реалізація політики допоможе прокласти шлях до повноцінної програми, яку підтримує МВФ, додав глава місії.

Він зазначив, що влада України запросила чотиримісячну PMB, щоб підтримати їхню економічну програму, закріпити макроекономічну політику і прокласти шлях до повноцінної програми МВФ. Місія Фонду провела віртуальні переговори з українською владою, щоб обговорити ключові елементи їхньої програми.

"Очікується, що економічна активність стабілізується у 2023 році зі зростанням на рівні 1% відповідно до базового сценарію після 33% скорочення цього року. Прогнозується, що інфляція залишиться високою на рівні близько 25% у середньому", – зазначив Грей.

Він додав, що оскільки війна триває, Україна, як і раніше, потребуватиме значного зовнішнього фінансування для забезпечення достатніх ресурсів для основних функцій держави за збереження економічної стабільності.

"Бюджет офіційних органів на 2023 рік відрізняється дуже обмеженим пакетом витрат через значні фінансові обмеження. Для створення фіскального простору влада має намір вжити заходів щодо збільшення податкових надходжень, зокрема за рахунок відновлення довоєнної практики податкового адміністрування. Уникатиме нових заходів, які можуть підірвати податкові надходження", – заявив глава місії.

За його словами, наявність своєчасного зовнішнього фінансування підтримає зусилля влади щодо збереження основних функцій держави за збереження економічної та фінансової стабільності. "Для досягнення цієї цілі також знадобляться узгоджені зусилля щодо мобілізації внутрішнього фінансування за рахунок вищих ставок пролонгації на внутрішньому ринку в умовах достатньої ліквідності", – додав Грей.

Він зазначив, що у грошово-кредитній політиці та політиці обмінного курсу офіційні органи продовжують уважно стежити за розвитком подій, керувати ліквідністю та балансувати валютний ринок із єдиною метою забезпечення стабільності цін та обмінного курсу за збереження адекватних міжнародних резервів. "Вони повністю віддані підтримці незалежності та інституційної ефективності Національного банку України", – наголосив глава місії.

У заяві зазначається, що влада вміло підтримувала фінансову стабільність під час війни за допомогою надзвичайних пруденційних заходів та заходів щодо руху капіталу, що застосовуються до банків, і тепер належним чином готується до поступового скасування цих заходів та відновлення міжнародних норм.

"Щоб допомогти координувати ці зусилля, стратегію НБУ щодо фінансового сектора буде оновлено та розширено, щоб охопити цільову діагностику банків, рекапіталізацію та механізми врегулювання проблемних активів, а також подальшу розробку планів дій у надзвичайних ситуаціях", – повідомив глава місії МВФ.

Він також наголосив на необхідності нових зусиль щодо закріплення належної практики корпоративного управління у державних підприємствах та банках і забезпечення незалежності їхніх наглядових рад. Збереження незалежних, компетентних і таких, що заслуговують на довіру антикорупційних інститутів має важливе значення, йдеться також у заяві.

Як повідомлялося, Україна розраховує, що на початку 2023 року після одного-двох переглядів негрошової PMB вдасться перейти до стандартної програми розширеного фінансування EFF із можливістю фінансової підтримки бюджету та платіжного балансу.

administrator

Related Articles