Євгенія Бардяк: ми повинні виховувати нових громадських діячів та лідерів — кращі з нас часто гинуть на війні

Євгенія Бардяк: ми повинні виховувати нових громадських діячів та лідерів — кращі з нас часто гинуть на війні

Керівниця Івано-Франківської обласної організації “Молода Просвіта” Євгенія Бардяк виступила у Берліні на “Четвертому міжнародному форумі європейської України. Подолання війни росії проти України”. 

Впродовж двох днів представники і представниці громадських організацій та органів влади, міжнародні експерти, дипломати й журналісти з України, Німеччини та ще близько 20 європейських країн обговорювали шляхи зміцнення зв’язків між політичними сторонами та організаціями громадянського суспільства в Європі для зупинення війни. Організатором заходу стала Міжнародна платформа CivilMPlus при фінансовій підтримці Міністерства закордонних справ Німеччини. Відкривала форум представниця цьогорічного лауреата Нобелівської премії миру з “Центру Громадянських Свобод” Олександра Матвійчук.

315517353_798083248150699_9204993983749516396_n

У рамках форуму також відбувся круглий стіл, який організувала громадська інституція зі Слов’янська “Друкарня”. Саме на їхнє запрошення Євгенія Бардяк виступила на дискусійній панелі і розповіла про бачення, як має зараз реагувати на виклики війни влада та громадський сектор у межах областей та громад.

“Мій депутатський досвід та робота у громадському секторі дали розуміння, що зараз нам бракує антикризової стратегії. Війна не є для нас першим кризовим випадком. Були повені, пожежі, пандемії. Має бути напрацьований антикризовий план дій та алгоритми, як людям на різних рівнях діяти. У таких випадках найкращими є синергія і взаємодія між владою та громадянським суспільством. Якщо повернутися до перших днів повномасштабної війни, то саме громадські організації максимально швидко зорганізувалися, щоб підтримати мирне населення та військових”, – зазначає Бардяк.

 

Звернула увагу пані Євгенія у виступі й на те, що поки наші військові повертають окуповані росією території, вже мають будуватися стратегії відновлення зруйнованих територій. А для цього Україні далі необхідна фінансова та експертна допомога, супровід.

“Є ще один момент, який необхідно озвучити: багато наших громадських діячів та активістів після 24 лютого взяли зброю і пішли фізично захищати ті цінності, за які раніше боролися дипломатичними шляхами. На жаль, багато з них гинуть, отримують поранення. Тому є необхідність вкладати у виховання нових громадських діячів та лідерів. Вони мають стати опорою для нашої країни на всіх рівнях, заходити у політику, впливати на розбудову держави у майбутньому”, – наголосила голова організації “Молода Просвіта Прикарпаття”.

316403196_1405754829957576_1093210124291239322_n

Участь у міжнародних заходах такого формату допомагає встановити нові зв’язки для підтримки українського суспільства. За словами Євгенії Бардяк, вдалося налагодити робочі контакти із заступником Посла Посольства України в Німеччині, директоркою Німецької асоціації східноєвропейських досліджень, представником Центру з міжнародних миротворчих операцій та іншими.

administrator

Related Articles