Українська ППО має бути вдосконалена – спільна заява глав МЗС України та семи країн північної Європи

(додано після 2-го абзацу)

Київ. 28 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Можливості української системи протиповітряної оборони мають бути вдосконалені для відбиття атак РФ на цивільне населення і критичну інфраструктуру, які є воєнними злочинами, йдеться у спільній заяві міністрів закордонних справ Естонії, Фінляндії, Ісландії, Латвії, Литви, Норвегії, Швеції та України.

"Ми рішуче засуджуємо напади Росії на цивільне населення та критичну інфраструктуру, зокрема об’єкти енергетичної інфраструктури, що мають на меті терор проти цивільного населення. Ці напади на цивільне населення є воєнним злочином. Росія має негайно припинити ці дії. Ми вважаємо важливим продовжувати надавати міжнародну підтримку, спрямовану на вдосконалення можливостей протиповітряної оборони України, що дозволить захистити цивільну інфраструктуру країни від нелюдських нападів Росії", – йдеться у спільній заяві міністрів, текст якої в понеділок поширила пресслужба українського зовнішньополітичного відомства.

Глави відомств також заявили, що зобов’язуються надавати подальшу гуманітарну допомогу та підтримувати зусилля України щодо підготовки до зими, зокрема щодо відновлення енергетичної інфраструктури України. "Паралельно ми продовжуватимемо зусилля щодо підтримки відновлення зруйнованої української інфраструктури", – йдеться у повідомленні.

Також міністри рішуче відкидають "безвідповідальну та дуже провокаційну риторику Росії щодо ядерної зброї".

"Ми рішуче відкидаємо безвідповідальну та дуже провокаційну риторику Росії щодо ядерної зброї. Ми жорстко засуджуємо триваючу окупацію Запорізької атомної електростанції та постійні напади на цивільні ядерні об’єкти в Україні. Ці напади є грубим порушенням міжнародного права та становлять пряму загрозу ядерній безпеці", – наголошується в заяві.

Міністри зазначають, що "сильна, незалежна та процвітаюча Україна є важливою для майбутнього європейської безпеки".

"Ми шукатимемо способи для зміцнення нашого партнерства з Україною на шляху до досягнення її євроатлантичних прагнень. Ми знову наголошуємо на суверенному праві кожної країни обирати власні заходи безпеки", – йдеться в документі.

"Ми будемо продовжувати нашу тісну співпрацю в забезпеченні сильної політичної, фінансової та військової допомоги Україні стільки, скільки це буде потрібно. Ми повторюємо нашу вимогу щодо негайного припинення військової агресії проти України з боку Російської Федерації, а також повного, негайного та безумовного виведення її сил і військової техніки з території України", – резюмується в заяві.

administrator

Related Articles