Визначено переможців першого хакатону щодо мінеральних і металургійних процесів для стійкого розвитку країни – Міносвіти

Київ. 29 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністерство освіти і науки України повідомило про визначення переможців першого хакатону щодо мінеральних і металургійних процесів для стійкого розвитку країни.

"З 25 до 28 листопада в Україні тривав перший хакатон Change4Future Hackathon із фокусом на мінеральні та металургійні процеси для сталого розвитку. В перші три дні команди готувалися до пітчингу, працювали з наставниками над челенджами й отримували цінні поради щодо вдосконалення проєктів", – ідеться в повідомленні пресслужби міністерства.

Зазначається, що ідеї фіналістів – це унікальні проєкти в галузі геології, які враховують стан економіки країни, визначені пріоритети щодо курсу на європейську інтеграцію, а також сучасні реалії та можливості галузі, геологічних підприємств і напрями технологічного прогресу.

"Наступний крок – це масштабування цих проєктів та їх практична реалізація, для цього Міністерство освіти і науки України працює над упровадженням нових і підтримкою наявних інструментів, які дають змогу налагодити взаємодію науки та бізнесу в Україні", – йдеться в повідомленні.

У міністерстві розповіли, що 15 фіналістів презентували власні проєкти, а за результатами пітчингу переможцями стали п’ять челенджів.

Зокрема: Critical HydroMinerals Calculator (CHydroMC) – ідея полягає в розробленні програмного забезпечення для розрахунку та оцінювання проєктів видобутку корисних копалин із супутніх пластових вод нафтових родовищ; Fenite haloes of alkaline rocks and carbonatites – проєкт присвячений комплексному вивченню порід фенітових ауреол, які оточують лужні та карбонатитові комплекси – потенційні джерела фосфорної та рідкіснометалевої сировини; ThermoSalt – поєднання видобутку солі з розсолів та виробництва геотермальної енергії з технологією уловлювання та зберігання вуглецю, що допоможе створити "зелені" проєкти з нульовим рівнем викидів, високою доданою вартістю, значним соціальним ефектом та пом’якшенням екологічних ризиків. Це сталий життєвий цикл проєкту з виробництвом деяких CRM, важливих для майбутньої відбудови України; The MACSIO Expert System – система, яка базується на унікальних даних про технологічні властивості багатокомпонентних оксидних систем. Вона може проводити оцінювання нової сировини або відходів, що дає можливість використовувати їх у технологічному процесі в металургії; Geoscaninform – геофізичний метод пошуків і розвідки корисних копалин, який захищений національними патентами, а його точність доведена під час проведення геологорозвідувальних робіт і на суші, і на шельфі.

У відомстві повідомили, що гранти від Геологічної інвестиційної групи розміром $1 тис. отримали Critical HydroMinerals Calculator і Evaluation and ranking of zircon-ilmenite placers.

administrator

Related Articles