Ефективне самоврядування, демократія участі та проєктний менеджмент для відновлення громад

Саме це стало темою дводенної осінньої сесії «Школи громадянської дії», яка відбулась 24 – 25 листопада для територіальних громад Чернігівської області.

Загалом учасниками навчання стали 20 лідерів з 6-ти територіальних громад. А саме- Городнянської, Добрянської, Менської, Сновської, Ріпкинської, Кіптівської ТГ.

За допомогою тренерів та експертів з «Мережі ресурсних центрів з розвитку місцевої демократії» місцеві посадовці та представники громадськості регіону:

  • Вивчали логіку та механізми відповідної державної політики відбудови;
  • З’ясовували ключові проблеми і виклики відновлення громад Чернігівщини;
  • Опрацювали ідеї проектів та розпочали пошук ресурсів для їх реалізації.

Також учасники навчання обговорили роль громадянського суспільства у відновленні та можливості різних механізмів місцевої демократії для налагодження взаємодії органів місцевого самоврядування та громади, зокрема при реалізації згаданих проєктних ідей.

Загалом, випускники Школи протягом 2022 -2023 рр. за коуч – підтримкою експертів з Мережі підготують, знайдуть ресурси та реалізують проекти для відновлення ТГ як Чернігівської, так і Миколаївської областей.

Нагадаємо, що нещодавно у Березанці відбулось подібне навчання для місцевих молодих лідерів Миколаївщини. Реліз з посиланням на навчальні матеріали Школи на http://frgn.mk.ua/?p=13391

З питань участі формуванні місцевих планів відновлення та коуч – супроводу проєктів у ТГ 2-х згаданих областей України звертатися до:

Наталії Дрозд – голови ГО Доброчин (м. Чернігів). Тел. (вайбер) +38(050)382-85-90, E-mail: ndrozd@bigmir.net ;

Маріанни Капусткіної — офіс – менеджерки ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва», Тел (Вайбер) , (050) 547-81-35; E-mail: fondnikol@gmail.com .

Прес-служба ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва»

Діяльність відбувається в рамках проєкту «Згуртованість і демократія для ефективного відновлення територіальних громад», який реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Проект реалізується у партнерстві з ГО «Доброчин» (м. Чернігів) в рамках діяльності коаліції «Мережа ресурсних центрів із розвитку місцевої демократії».

Метою проекту є налагодження взаємодії «влада-громада» для ефективного відновлення територіальних громад Миколаївщини та Чернігівщини, що постраждали від російської військової агресії.

administrator

Related Articles