Київ. 29 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Кабінет Міністрів України затвердив порядок надання багаторівневої безоплатної психологічної допомоги захисникам та членам їхніх родин.
"Кабінет Міністрів ухвалив постанову, якою затверджено порядок надання багаторівневої безоплатної психологічної допомоги особам, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед країною, членам сімей таких осіб та членам сімей загиблих (померлих) захисників та захисниць України", – йдеться в повідомленні пресслужби Міністерства у справах ветеранів.
Зазначено, що Мінветеранів пропонує вже з наступного року швидкий та безкоштовний доступ нашим захисникам та їхнім рідним до кваліфікованої психологічної допомоги на трьох організаційних рівнях: перший – соціально-психологічна підтримка та супровід; другий – психологічна реабілітація; третій – комплексна медико-психологічна реабілітація.
Згідно з повідомленням, надання психологічної допомоги першого рівня має сприяти соціальній адаптації (реадаптації) отримувачів послуг, забезпечувати їх соціально-психологічну підтримку та супровід, а також здійснення профілактичних заходів щодо осіб, які мають найвищий ризик потрапляння у складні життєві обставини. Послуги надаватимуть служби охорони здоров’я, інтегровані в систему первинної медичної допомоги.
На другому рівні надаватиметься психологічна допомога, спрямована на розв’язання актуальних або специфічних психологічних проблем, що виникли, зокрема, внаслідок психологічного травмування в екстремальних ситуаціях (участь у бойових діях, перебування в полоні, відбування покарання), у надзвичайних ситуаціях (пожежі, руйнування будинків), у кризових ситуаціях (розлучення, смерть близьких людей).
На третьому рівні – психологічна допомога, спрямована на відновлення або компенсацію порушених психічних функцій, особистісних властивостей і системи стосунків отримувачів послуг, створення умов для повноцінного виходу із психологічної кризи з метою збереження їхнього здоров’я, відновлення боєздатності або працездатності, психічних і соціальних механізмів адаптації.
"Впровадження цього порядку сприятиме подоланню наслідків травм війни, стресу, забезпеченню профілактики виникнення та загострення психічних розладів, підвищенню рівня якості життя захисників та захисниць України, а також їхніх сімей та родин загиблих воїнів", – вважають у відомстві.