ЄК оцінює у 2,3 млрд євро проєкт ВОЛЗ та енергокабелю між Азербайджаном, Грузією та Румунією

Баку. 12 грудня. ІНТЕРФАКС-АЗЕРБАЙДЖАН – Сумарні інвестиції в чорноморський проєкт підводної енергетики та цифрового зв’язку Грузія-Румунія, націлений на експорт "зеленої енергії" з Південного Кавказу до Європи, оцінено у 2,3 млрд євро.

Презентація проєкту відбулася в неділю під час першого засідання Ради ініціативи Global Gateway за участю голови Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн, голови дипломатії ЄС Жозепа Борреля, єврокомісарів Олівера Вархеї та Юти Урпілайнен, а також міністрів закордонних справ держав-членів.

"Вартість проєкту оцінено в 2,3 млрд євро. Наступним кроком для реалізації цього проєкту буде зустріч 17 грудня 2022 року в Бухаресті та підписання угоди між чорноморськими країнами за підтримки Європейської комісії", – йдеться у презентації проєкту.

2023 року заплановано завершити розробку техніко-економічного обґрунтування проєкту.

Наразі для реалізації цього проєкту обговорюється створення чотиристороннього формату співробітництва між Азербайджаном, Грузією, Румунією та Угорщиною.

Міністр енергетики Азербайджану Пярвіз Шахбазов раніше говорив, що Міненерго Азербайджану розраховує за фінансової підтримки Світового банку до кінця 2023 року завершити розробку ТЕО проєкту прокладання у Чорному морі підводного кабелю для передання електроенергії та забезпечення цифрового зв’язку між Грузією та Румунією.

Проєкт передбачає прокладання лінії електропередачі та кабелю цифрового зв’язку між Грузією та Румунією потужністю передачі енергії 1000 МВт та протяжністю 1 тис. 195 км.

За інформацією Міненерго Азербайджану, цей проєкт буде коридором для "зеленої енергії", дозволить диверсифікувати ринок електроенергії Азербайджану, розширити його роль як постачальника та посилити інтеграцію каспійського регіону з чорноморським та ЄС.

Ініціатива Global Gateway має на меті мобілізувати до 300 млрд євро інвестицій у період з 2021 до 2027 року на розвиток інфраструктури у світі. В ініціативі Global Gateway беруть участь ЄС, країни-члени та їхні фінансові установи та інститути розвитку, зокрема і Європейський інвестиційний банк та Європейський банк реконструкції та розвитку.

administrator

Related Articles