Берлін. 14 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Канцлер ФРН Олаф Шольц у середу закликав до більш тісної співпраці ЄС та США, а також врегулювання розбіжностей між сторонами через американський закон, що передбачає податкові пільги для компаній у сфері "зеленої" енергетики.
"Ми не маємо допустити розколу у трансатлантичних взаєминах", – наводить Bloomberg слова Шольца на виступі перед законодавцями.
"Навпаки, нам слід більш тісно співпрацювати та зміцнювати спільну торгівлю зі США", – наголосив він.
Напередодні канцлер Німеччини заявив, що зараз відносини Європи з Вашингтоном мають таку важливість як ніколи раніше.
"Ми, європейці, поділяємо багато спільних цінностей та інтересів з нашим найбільш важливим глобальним партнером – США", – сказав Шольц.
У серпні президент США Джо Байден підписав закон про зниження інфляції (Inflation Reduction Act, IRA), що передбачає, зокрема, податкові пільги для промислових компаній та представників сфери "зеленої" енергетики у Північній Америці. Це, зазначає Bloomberg, створило напруженість у відносинах США із ЄС. Франція виступила зі звинуваченнями на адресу Вашингтона в тому, що він, на думку Парижа, веде промислову політику в "китайському стилі", яка дискримінує неамериканські компанії. У Парижі також заявляли, що можуть розпочати розгляд справи від США до СОТ у зв’язку з цим законом.
За даними джерел агентства, Шольц у свою чергу виступає за відновлення переговорів щодо вільної торгівлі між ЄС та Вашингтоном. Bloomberg наголошує, що у Берліні сподіваються, що це полегшить для США надання Європі винятків із закону IRA, як це зробив Вашингтон для Канади та Мексики. Раніше у грудні Байден зазначав, що убачає можливість для коригування закону, щоб "полегшити участь європейських країн" у торгівлі.
Наприкінці вересня The Wall Street Journal повідомляла, що європейські виробники, які зіткнулися зі стрибком цін на енергоносії, переносять операції до США, розраховуючи скористатися як більшою стабільністю американського енергоринку, так і державними стимулами. Експерти попереджають про можливість нової хвилі деіндустріалізації в Європі в умовах різких коливань цін на енергоресурси та стійких проблем у ланцюжках постачання.