Верховна Рада має намір передати Фонд відновлення від Мінфіну до Мінвідновлення та підвищити дефіцит держбюджету-2023 на 3,8 млрд грн

Київ. 7 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Передати Фонд ліквідації наслідків збройної агресії обсягом близько 53 млрд грн від Мінфіну до Мінвідновлення та підвищити видатки та кредити за спецфондом держбюджету на 2023 рік на 5,56 млрд грн для охорони здоров’я, відновлення мостів, покращення пунктів пропуску, пільгових кредитів аграріям та грантів бізнесу має намір Верховна Рада.

За інформацією на її сайті, за відповідний законопроєкт про внесення змін до держбюджету-2023 проголосували у вівторок 266 народних депутатів.

Як уточнила у фейсбуці один із авторів цього документа голова бюджетного комітету парламенту Роксолана Підласа, текст до першого читання залишився без змін.

За її словами, серед ключових змін також передача Мінвідновлення бюджетних програм Мінрегіону та Мінінфраструктури, відображення у держбюджеті створеного нещодавно Держагентства відновлення на базі "Укравтодору" та передача йому частини програм "ДержІнфраПроекту".

Згідно з документом, видатки і кредити за спецфондом держбюджету на 2023 рік збільшаться на 5,56 млрд грн, а джерелами фінансування стануть зовнішні запозичення з відповідним збільшенням дефіциту держбюджету на 3,84 млрд грн, міжнародні гранти на 0,45 млрд грн і повернення невикористаних 1,28 млрд грн для виплати допомоги з безробіття.

Підласа уточнила, що 1,35 млрд грн пропонується спрямувати на нову бюджетну програму реконструкції та/або модернізації трьох лікарень: Охматдиту, університетської клініки у Києві та реабілітаційного центру у Львові за рахунок кредиту від уряду Австрії.

Ще 1,28 млрд грн буде спрямовано на гранти для малого та мікробізнесу зі сфери переробки, 365,7 млн грн – до Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві за рахунок гранту Світового банку, 1,12 млрд грн – на відновлення мостів за рахунок кредиту уряду Великої Британії, 1,094 млрд грн – на облаштування пунктів пропуску за рахунок кредиту уряду Польщі.

Крім цього, додала голова комітету, ще 285 млн грн кредиту уряду Польщі підуть на закупівлю безпілотників для моніторингу державного кордону, а 80 млн грн – на закупівлю спецобладнання для лікарень за рахунок гранту уряду Японії.

"Усі кредитні та грантові угоди вже підписані, погоджені та частково виділені, а відтак, ідеться лише про їх розподіл, а не про збільшення боргового навантаження", – наголосила Підласа.

За її словами, на оновлення рухомого складу залізничної інфраструктури для пасажирських перевезень буде перерозподілено 4,5 млрд грн залишків із програм 2020-2022 рр., а також частини (62,5%) коштів Дорожнього фонду, які у 2023 році були виділені на гарантування безпеки дорожнього руху.

Як повідомлялося, доходи держбюджету-2023 затверджено у розмірі 1 трлн 329,26 млрд грн, зокрема за загальним фондом – 1 трлн 173,11 млрд грн, тоді як видатки – відповідно 2 трлн 580,8 млрд грн і 2 трлн 296,52 млрд грн.

Граничний розмір дефіциту держбюджету встановлено на рівні 1 трлн 296,54 млрд грн, або 20,6% від прогнозного ВВП, зокрема загального фонду – 1 трлн 124,62 млрд грн. Передбачається, що його буде профінансовано майже повністю за рахунок зовнішніх запозичень у розмірі $38 млрд.

Зазначений законопроєкт – перша спроба внести зміни до закону про держбюджет-2023.

Джерело: https://www.facebook.com/roksolana.pidlasa

administrator

Related Articles