Мінагрополітики втратило право обробляти запити на бронювання військовозобов'язаних аграріїв на користь РВА – ВАР

Київ. 7 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Новий порядок бронювання військовозобов’язаних відтепер відбувається згідно з мобілізаційними завданнями та критеріями критичної важливості для економіки країни, при цьому Міністерство аграрної політики та продовольства України втратило право обробляти запити на бронювання для тих працівників галузі АПК, на яких оформляється бронь за мобілізаційними завданнями.

Як повідомляється у роз’ясненні на сайті громадського об’єднання "Всеукраїнська аграрна Рада" (ВАР) у вівторок, право обробляти запити на бронювання за мобілізаційними завданнями замість Мінагрополітики отримують районні військові адміністрації (РВА), оскільки вони є органом державної влади, який встановлює (доводить) мобілізаційне завдання.

Організація нагадала, що новий порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану затверджено постановою Кабінету Міністрів №76 від 27 січня, але експерти ВАР роз’яснили специфіку бронювання військовозобов’язаних за мобілізаційними завданнями, оскільки в аграріїв виникло багато запитань щодо його практичного застосування.

ВАР роз’яснює, що згідно із законодавчими нововведеннями бронювання працівників критично важливих для економіки України підприємств наразі відбувається за двома альтернативними процедурами: мобілізаційними завданнями та критеріями критичного значення для економіки. При цьому порядок оформлення броні з боку РВА ще потрібно уточнити.

"РВА здійснювали схожу процедуру бронювання наприкінці серпня, проте сьогодні вони ще не отримали роз’яснень від обласних військових адміністрацій щодо нововведень. Для РВА готуються роз’яснення і процедура найближчим часом повинна запрацювати", – наводить ВАР слова свого заступника голови Дмитра Кохана.

Крім того, ВАР відзначила серед новацій постанови №76 відсутність автоматичної пролонгації раніше заброньованих працівників, а особи, які раніше подали запити на бронювання та не отримали відповіді, повинні будуть подати нові запити.

ВАР наголошує, що щоб уникнути непорозумінь під час оформлення броні, вкрай важлива правильність зазначеної в запиті особистої електронної адреси.

"На практиці існує проблема, що підприємства в запитах на бронювання вказували неправильні електронні адреси і тому не отримували відповідь, хоча такі бронювання були вже погоджені. Нещодавно вирішували таку проблему для одного з учасників ВАР. Аграрне підприємство ще на початку вересня подало запит на бронювання і не отримало відповіді до цього часу. Як з’ясувалося, документи на бронювання були готові ще у листопаді, але відправлені на неправильну електронну адресу", – наводить організація слова Кохана.

У свою чергу організація нагадала про те, що надає допомогу аграрним підприємствам-учасникам ВАР у бронюванні працівників. Аграрії, які подавали запит на бронювання до 15 листопада 2022 року та не отримали відповіді від влади, можуть звернутися до ВАР по допомогу у пошуку відповідних документів.

Як повідомлялося, підприємства, що належать до критично важливих, а також виконують мобілізаційні завдання або виробляють товари, роботи та послуги для військових, зможуть забронювати не більше ніж 50% своїх військовозобов’язаних співробітників на строк до шести місяців, випливає з постанови Кабміну №76 від 27 січня.

Відповідно до порядку, підприємство є критично важливим для економіки у випадку відповідності трьом із семи критеріїв, зокрема, загальна сума сплачених податків та інших зборів (від EUR1,5 млн), сума надходжень в інвалюті (еквівалент EUR32 млн), стратегічне значення для економіки та безпеки країни згідно з постановою Кабінету Міністрів №83 від 2015 р., важливе значення для задоволення потреб територіальної громади, відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ, зарплата не менша за середню зарплату у регіоні за четвертий квартал 2021 року, резидентство "Дія Сіті".

Закон про нові правила бронювання працівників, зокрема які регулюють процедури для держорганів, набрав чинності 30 листопада. До цього часу бронювання регулювалося постановою уряду від 3 березня 2022 року, згідно з якою Мінекономіки може надавати відстрочки на строк до шести місяців та продовжувати їх максимум на два місяці. Уряд постановами на початку листопада, грудня та січня тричі продовжував терміни бронювання на місяць.

На засіданні парламентського комітету з питань економічної політики 16 листопада Свириденко повідомила, що до виконання мобілізаційних завдань залучено 28 тис. підприємств, і 814 тис. осіб мають відстрочку від мобілізації.

administrator

Related Articles