Київ. 8 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – НЕК “Укренерго” на середу не встановлювала лімітів споживання електроенергії в Запорізькій, Донецькій та Миколаївській областях, але в останній вимірювання споживання не буде через пошкодження водопроводу внаслідок російських обстрілів.
У НЕК уточнили, що рішення відмовитися від вимірів пов’язане з тим, що пошкоджена критична інфраструктура в Миколаївській області є значним споживачем, який впливає на показники вимірів.
Іншим операторам систем розподілу (обленерго) доведено ліміти споживання, які діють протягом доби.
Загалом нині споживання електроенергії у середу зросло через зниження температури, до того ж дещо зросло виробництво електроенергії. Дефіцит потужності зберігається, найбільше у вечірні години.
За даними “Укренерго”, після аварійного ремонту обладнання включено в роботу один блок на електростанції в центральному регіоні, але водночас один блок на іншій електростанції було виведено в аварійний ремонт. При цьому зросла генерація з відновлюваних джерел енергії, і триває імпорт електроенергії.
“Наявний обсяг виробленої електроенергії все ще недостатній для покриття споживання у повному обсязі. Вироблена електроенергія розподіляється на забезпечення роботи енергетичної та критичної інфраструктури (водоканали, котельні, лікарні), а також на покриття потреб промисловості та населення. В Одеській області зберігаються мережеві обмеження”, – зазначили у компанії.
Ремонтні бригади “Укренерго” та обленерго в Одеській області працюють 24/7 та докладають максимум зусиль для якнайшвидшого відновлення електропостачання. Також тривають роботи на всіх інших об’єктах, пошкоджених унаслідок російських ракетних та дронових атак.
Як повідомлялося, “Укренерго” анонсувало проведення 8-20 лютого вимірювань фактичного споживання електроенергії, для чого в кожній із областей на одну добу не буде лімітів.
Водночас, оскільки в енергосистемі зберігається дефіцит потужності, зумовлений російськими атаками, в областях, де не відбуваються вимірювання в конкретний день, ліміти споживання може бути дещо знижено.