Київ. 8 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Уряд Німеччини передасть Україні понад 700 генераторів для полегшення енергетичної кризи в країні, 41 з яких буде передано виробникам продуктів харчування, зокрема для підтримки виробництва хліба, молока, продукції тваринництва та забезпечення електроенергією складів зберігання продуктів харчування.
Як повідомляється в пресрелізі Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), яка бере участь у розподілі та доставці генераторів Україною, вже сім хлібозаводів по всій країні отримали німецькі генератори потужністю 450-550 кВт. Це буде своєчасною та вагомою підтримкою для відновлення критично важливих продовольчих ланцюжків доданої вартості та забезпечення людей життєво важливими продуктами харчування.
У пресрелізі уточнено, що напередодні ТОВ “Одеський хлібозавод № 4” (Одеса) отримало один із німецьких генераторів, переданих Федеральним агентством з технічної допомоги Німеччини (THW) за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. Розподіл генераторів розробили ФАО та Міністерство аграрної політики та продовольства України.
Підприємство розташоване в Одесі, де через російську воєнну агресію на початку 2023 року склалася найважча ситуація з енергопостачанням в Україні. Підприємство стикається з постійними проблемами при забезпеченні основної діяльності, оскільки як планові, так і позапланові відключення електроенергії порушують процес технологічного випікання хліба, що також призводить до значних фінансових втрат.
“Робота підприємства цілком залежить від безперебійного електропостачання. Ми раді, що завдяки переданню цього генератора ми можемо підтримати українців та забезпечити стійке виробництво продуктів першої необхідності – хліба”, – цитує ФАО аграрного аташе Посольства Німеччини в Україні Франка Мюллера.
За даними ФАО, Одеський хлібозавод є найбільшим виробником хлібобулочної продукції на півдні України та забезпечує хлібом понад 58% населення Одеської області. На підприємстві працюють 910 співробітників, які щодня виробляють понад 100 тонн продукції. Продукція заводу продається в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях, а також Херсоні, де не працює жодне хлібопекарське виробництво.
“Ми щиро дякуємо ФАО та Мінагрополітики за сприяння у наданні нашому підприємству генератора від уряду Німеччини. Ця допомога критично необхідна для нашого виробництва. Зараз в Одесі електроенергія надається на дві години на добу, тому без цього генератора ми взагалі не змогли б виконувати окреслені перед нами завдання з виробництва хліба, постачати достатню кількість продукції до бюджетних організацій міста та області: школи, садочки, лікарні, шпиталі та санаторії”, – цитує ФАО директора заводу Віталія Добровольського.
Як повідомлялося, Німеччина 10 січня доставила на склад в Україні перші 10 високопродуктивних електрогенераторів (потужністю від 450 кВт), звідки вони розподіляються серед виробників продуктів харчування, які працюють у постраждалих від російського вторгнення регіонах, а також на нещодавно деокупованих територіях.
Загалом німецьке відомство запланувало передати понад 700 генераторів для підтримки української енергосистеми. З них у січні планувалося поставити не менше 25 генераторів виробникам продуктів харчування: хліба, молока, продукції тваринництва, забезпечення електроенергією складів зберігання продовольства тощо.