Харків. 8 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Із 450 тіл, ексгумованих на місці масового поховання під Ізюмом, залишаються не ідентифікованими 143 тіла.
Про це повідомляє відділ ГУ Нацполіції у Харківській області з посиланням на старшого слідчого слідуправління Людмилу Підбій.
“Експертиза молекулярно-генетична триває понад місяць. Однак через велику кількість молекулярно-генетичних експертиз цей термін продовжується. Тривалість експертиз, зокрема, щодо встановлення ДНК-профілів загиблих, зумовлена ще й складністю їх проведення, а також необхідністю в окремих випадках проводити повторні та порівняльні експертизи”, – цитує відділ комунікацій Людмилу Підбій.
Як повідомив заступник міського голови Володимир Мацокін, розпочався процес видачі родичам ідентифікованих тіл. Минулого тижня рідні поховали 10 людей. У середу, 8 лютого, – ще 12.
Неідентифіковані тіла зберігаються у судово-медичних установах. Після завершення повної ідентифікації, якщо їх особи встановити не вдасться, вони будуть поховані на підставі Закону України “Про поховання та похоронну справу”.
Як повідомлялося, з 7 березня по 10 вересня Ізюм було окуповано ЗС РФ. Після звільнення міста від російських окупантів працівники Ізюмського районного управління поліції ГУНП у Харківській області отримали інформацію про існування місця масового поховання людей, які стали жертвами воєнних злочинів, скоєних військовослужбовцями країни-агресора та створеною в місті окупаційною владою. Там було виявлено близько 450 поховань імовірно цивільних та одна братська могила, в якій поховані українські військовослужбовці.
За цим фактом порушено кримінальне провадження за ст.438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України.
16-23 вересня правоохоронці провели ексгумацію на місці масового поховання. Було ексгумовано 447 тіл загиблих (425 цивільних осіб, серед яких 5 дітей, та 22 військовослужбовці ЗСУ, які загинули від рук окупантів).
Як повідомив заступник начальника ГУ Нацполіції в області – начальник слідчого управління Сергій Болвінов, більшість поховань безіменна, лише пронумерована, правоохоронцям належить встановити особи похованих і за яких обставин загинули ці люди.