ВАКС відклав рішення про запобіжний захід ексглаві Мінінфраструктури Пивоварському до 15 березня

Київ. 6 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Засідання Вищого антикорупційного суду (ВАКС) щодо обрання запобіжного заходу ексміністру інфраструктури, CEO WOG Андрію Пивоварському, обвинувачуваному САП і НАБУ в підписанні у 2015 році нібито незаконного наказу, продовжиться о 15:00 15 березня.

Як повідомив агентству “Інтерфакс-Україна” один із присутніх на засіданні суду в понеділок, прокурор обґрунтовував своє клопотання про взяття під варту або домашній арешт Пивоварського тим, що той може переховуватися, знищувати докази і перешкоджати слідству, впливаючи на свідків.

Раніше Пивоварський повідомляв, що НАБУ просить застосувати до нього запобіжний захід у вигляді застави 20 млн грн.

НАБУ і САП 22 лютого повідомили про вручення повідомлення Пивоварському про підозру у зловживанні владою та службовим становищем, яке заподіяло державі понад $30 млн збитків. Заочно таку саму підозру було пред’явлено і його колишньому першому заступнику Володимиру Шульмейстеру, місцеперебування якого не встановлено.

Ексміністра, зокрема, обвинувачують у підписанні у 2015 році наказу №316, згідно з яким порт ТІС, який побудував причали, частину портових зборів міг реінвестувати в розвиток.

Досудове розслідування у справі триває. Встановлюють інших осіб, які можуть бути причетні до скоєння цього злочину, зазначили правоохоронці.

Кабінет Міністрів 24 лютого ухвалив розпорядження №178 “Про погодження змін до Порядку справляння та розмірів ставок портових зборів”. У відкритій частині документа зазначено “погодити пропозицію Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури (Мінвідновлення) щодо внесення змін до Порядку справляння та розмірів ставок портових зборів”.

Згідно з даними “Інтерфакс-Україна”, йдеться про узгодження скасування наказу №316 від 2015 року, проте агентству поки що не вдалося отримати від Мінвідновлення детальнішої інформації.

Співвласник ТІС Андрій Ставніцер раніше повідомив у фейсбуці, що віцепрем’єр-міністр – міністр із відновлення Олександр Кубраков на засіданні Кабміну “спробує скасувати наказ №316, що може стати підставою відправити Пивоварського до в’язниці”. Ставніцер наголосив, що наказ дав змогу залучити в Україну “двох світових інвесторів і сотні мільйонів доларів”, і закликав прем’єр-міністра Дениса Шмигаля втрутитися і перенести розслідування справи в компетентне середовище.

Пивоварський наголошував, що саме на Мінінфраструктури законодавство покладає повноваження у сфері регулювання питань, пов’язаних із визначенням і зміною порядку справляння портових зборів, зокрема корабельного збору. Ексміністр зазначив, що наказ, який йому інкримінують як злочин, був попередньо погоджений низкою міністерств і відомств, завізований Мін’юстом, зокрема це питання було розглянуто і підтримано на засіданні Кабінету Міністрів.

“У профільному законі “Про морські порти України” чітко передбачено, що корабельний збір розподіляється між користувачем портової акваторії (в цьому випадку це АМПУ) і власником операційної акваторії причалу (в цьому випадку це – ТІС). Тому закріплення наказом Мінінфраструктури порядку виконання положень закону не має бути в Україні злочином”, – наголосив ексміністр.

САП та НАБУ вже висували такі обвинувачення іншому ексміністрові інфраструктури Володимиру Омеляну, який, за версією слідства, у грудні 2017 року видав наказ про зменшення всіх портових зборів (окрім маячного) на 20%, що призвело до ненадходження до державного бюджету у 2018 році 30,4 млн грн. Однак у жовтні 2021 року Вищий антикорупційний суд ухвалив виправдувальний вирок Омеляну, визнавши його невинуватим у виданні нормативно-правового акта, що зменшує надходження до бюджету.

На підтримку Пивоварського, а також із критикою обвинувачень НАБУ та САП ексголові “Нафтогазу” Андрію Коболєву із заставою у 229 млн грн на період розслідування, публічно виступила ціла низка відомих ексчленів уряду та бізнесменів.

“Люди, які пішли у владу робити болючі, непопулярні, але вкрай необхідні для України реформи, наразі отримують арешти, вироки та підозри. Наслідки зрозумілі – більше такі люди у владу йти не захочуть”, – написав на фейсбук-сторінці ексміністр економіки, радник глави Офісу президента, президент KSE Тимофій Милованов.

З відкритим листом до президента, Кабміну, ВАКС, САП та НАБУ виступила також Асоціація українців-випускників провідних університетів світу “Професійний уряд”.

administrator

Related Articles