Мініпроєкти дорівнюють великим мріям!

Відновлення власної громади може призвести до кращої якості життя, економічного зростання, зміцнення громад, покращення громадської безпеки та здоровішого довкілля.

“Відновлюємо нашу громаду разом!” — це проєкт для проактивних та зацікавлених у покращення власної громади людей з Гостомельської, Іванівської, Охтирської, Бучанській та Чугуївських громад.

Ми, команда проєкту, вже провели дослідження серед місцевого населення кожної громади, щоб зрозуміти головні виклики та можливості її відновлення. Результати допомогли як органам місцевого самоврядування при опрацюванні програм відновлення, так і нам під час діалогових заходів та розробки мініпроєктів.

Після, учасники відвідали діалогові заходи – три майстеркласи з фасилітатором та місцевим координатором у кожній громаді, що дали бажаний мікс теоретичних знань та практичних вмінь, які вони використаєте при подачі заявки та реалізації власного мініпроєкту.

А далі, відбулися зустрічі ініціативних груп, де учасники, фасилітатори та місцеві координатори рефлексували щодо викликів та можливостей у кожній з громад.

Наприклад, серед викликів у Гостомельській громаді фасилітатор Леонід Донос відмітив, що наразі “головне дати людям розуміння як працювати з владою, щоб та була мотивована розв’язувати питання міста”. Також до викликів Леонід додав проєктний менеджмент, а саме як готувати проєкти, визначати їхню мету та бенефіціарів, готувати бюджет тощо. Але, попри все, фасилітатор поділився, що рад спостерігати синергію, що відбулася між ним та учасниками!

Учасниця Пані Ніна працювала багато років як реабілітолог та масажист, тому теми здоров’я, щастя й радості для неї першочергові. З 2014 року активістка переїхала з м. Алчевська, що на Луганщині до м. Гостомель. Протягом 8-ми років жінка брала участь у різних проєктах, але, їй було важко реалізувати знання після. Каже, проєкт “Відновлюємо нашу громаду!” став виключенням, який подарував їй енергетичний феєрверк. за що вона вдячна. “Я сподіваюся, що ви допоможете мені бути корисною як у своїй громаді, так і в інших”. На питання: “Що сподобалося в участі найбільше” Ніна швидко виголошує: “Згуртованість” і додає: “Я хочу, щоб мене використовувала на 100%, бо маю багато потенціалу та хочу допомагати людям!”.

Інша учасниця з Гостомельської громади пані Ганна, яка мала потребу у тренінговому центрі, щоб люди могли проводить як тренінги, так і дистанційне навчання та роботу. Серед складностей Ганна відзначає новизну написання проєктів, але “вірить, що кожний досвід який приходить до тебе – це твій зріст, бо вчиться тебе новому”.

Місцева координаторка Тетяна Лаговська поділилася, що під час реалізації проєкту зрозуміла наскільки важливим для Гостомеля є питання інтеграції. Два роки тому Гостомель підпорядковувався місту Ірпінь, а зараз це молода громада, де формується освіта, культура, окрема медицина. Крім того, що Гостомель зруйнований на 78%, під час вторгнення, в місті тричі змінювалося керівництво. Тож питання налагодження зв’язків між місцевою владою та громадою є теж гострим. Координаторка розповідає: “Коли ми розпочинали проєкт, то сміялися, що перший результат який ми отримали – це деякі люди з Горінки дізналися, що Горінка – це Гостомель”.

  • Детальніше про результати ініціативних груп в Іванівській, Охтирській та Чугуївській громадах на нашій Фейсбук сторінці: https://bit.ly/3XAQwwp 

По завершенню зустрічі ініціативних груп стало відомо переможців, які отримають фінансування від нас на реалізацію власного мініпроєкту.

Наприклад, у Гостомельській громаді отримали фінансування:

  • Мініпроєкт “Турбота про здоров’я”

Мета: набути та покращити здоров’я мешканців громади (духовного; психічного; фізичного; соматичного; соціального); сформувати й підвищити мотивації мешканців до турботи про своє здоров’я та створити спільноти, які усвідомлено турбуються про своє здоров’я і є прикладом для інших.

  • Мініпроєкт “Розвиток лідерського потенціалу через проведення освітніх та культурних заходів”

Мета: посилити соціальну згуртованість у громаді через проведення спільних культурних та мистецьких заходів, освітніх проєктів із залученням як місцевих жителі, так і ВПО.

  • Мініпроєкт “Тренінговий центр у модульному містечку”

Мета: створити тренінговий центр для мешканців містечка та інших мешканців громади, які будуть учасниками заходів, що сприятиме соціальній згуртованості у громаді.

  • Подивитися перелік всіх переможців з Бучанської, Іванівської, Охтирської та Чугуївської громадах можна за посиланням: https://bit.ly/3JrcnC2 

Попре те, що зовсім нещодавно учасники дізналися про свій новий статус – переможці, вони вже мають перші результати!

Команда мініпроєкту “Спортивний простір для реабілітації та відновлення здоров’я” на вихідних провела розчищення та підготовку території до встановлення спортивних тренажерів в Іванівській громаді! А команда мініпроєкту “Молодіжний Центр Ініціатив села Анисів” в Іванівській громаді розпочали демонтаж і підготовку приміщення!

  • Подивитися фотографії реалізації можна також на нашій Фейсбук сторінці: https://bit.ly/3XAQwwp 

Цей матеріал підготовлено за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну».

administrator

Related Articles