Проект «Антикорупційний дорожній контроль» буде реалізовуватись на Чернігівщині

Проєкт «Антикорупційний дорожній контроль» був представлений громадською організацією «Чернігівська правозахисна спілка», що реалізується за підтримки проекту Чернігівського Центру Прав Людини в рамках Програми МАТRА Посольства Королівства Нідерландів. 

Чернігівська правозахисна спілка, яка діє з 2015, вже має досвід проведення антикорупційної діяльності. Зокрема, ми приймали участь у проведенні обласного художнього конкурсу «Мистецтво – проти засилля корупції» з тематичною виставкою малюнків та соціальною рекламою на міських сітілайтах, організовували у Чернігові кінопокази антикорупційних фільмів у рамках фестивалю «Кіно проти корупції», приймали участь у громадській кампанії спротиву на нашу думку незаконній забудові у історичній частині міста Чернігова.

Метою та завданнями проекту «Антикорупційний дорожній контроль» є:

  • моніторинг не менш ніж 30 тендерів за декілька років на дорожній ремонт, будівництво та обслуговування доріг;
  • аналіз щодо ступеню корупційних ризиків та виявлення фактів, які можуть вказувати на корупцію під проведення тендерів та їх виконання;
  • збільшення прозорості щодо формування умов та виконання тендерів, та використання бюджетних коштів;
  • сприяння забезпеченню якості виконаних робіт та послуг;
  • привернення уваги громадськості до важливості подолання корупції у дорожньому будівництві.

Голова Чернігівської правозахисної спілки Євген Малецький зазначив, що головними завданнями та метою антикорупційної діяльності не є виявлення окремих фактів корупції та ініціювання притягнення окремих осіб до відповідальності, а виявлення причин, які сприяють корупції у дорожньому будівництві та ремонті, та зменшення впливу корупційних чинників на розподіл та витрачання бюджетних коштів. Особливо важливого значення набуває  цільове використання бюджетних коштів у нинішній час.

Експерт проекту Олександр Ясенчук поінформував, що також планують залучити до антикорупційного контролю та перевірки якості будівництва та ремонту доріг представників місцевих громад, на території яких планується проведення дорожніх робіт чи такі роботи вже проводились.

Адже саме місцеві громади та місцеве самоврядування мають бути зацікавлені у якості дорожніх робіт, оскілки саме місцеві мешканці будуть мати вигоди, або навпаки – проблеми, від користування цими дорогами.

 

Проект «Підтримка антикорупційних ОГС для зміцнення верховенства права» впроваджується громадською організацією «Чернігівський Центр Прав Людини» за підтримки Програми МАТRА Посольства Королівства Нідерландів.

administrator

Related Articles