Посадку японського апарату Hakuto-R на Місяць заплановано на 25 квітня – ispace

Київ. 12 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Посадку японського посадкового апарату Hakuto-R компанії ispace заплановано на 25 квітня, повідомила компанія на своєму сайті в середу.

“Глобальна компанія з дослідження Місяця ispace оголосила сьогодні, що найбільш рання планована дата примісячення посадкового апарату Hakuto-R – вівторок, 25 квітня 2023 року, о 16:40 за Всесвітнім координованим часом (о 19:40 за кч)”, – ідеться в повідомленні.

Наразі посадковий апарат перебуває на еліптичній навколомісячній орбіті з перицентром (найближчою до Місяця точкою орбіти) 100 км і апоцентром (найдальшою від нього) 2 300 км.

Апарату найближчим часом належить виконати низку орбітальних маневрів, щоб зменшити апоцентр орбіти до 100 км і зробити її круговою.

За годину до передбачуваної посадки Hakuto-R здійснить послідовність дій, необхідних для успішного примісячення: увімкне двигун на гальмування і почне скидати швидкість.

У разі зміни необхідних для посадки умов, фахівці визначили три інших місця для примісячення. Для кожної області намічена власна дата посадки. Крім основної дати, апарат може досягти поверхні Місяця 26 квітня, 1 травня або 3 травня.

Посадковий апарат Hakuto-R було запущено до Місяця 11 грудня минулого року з 40-го стартового комплексу на базі американських Космічних сил на мисі Канаверал у Флориді за допомогою ракети-носія Falcon 9. Через 47 хвилин після старту апарат відокремився від другого ступеня ракети і взяв курс на Місяць.

Місія є повністю приватною. Hakuto-R може стати першим в історії приватним космічним апаратом, який успішно сів на Місяць. Японська компанія ispace розробляє технології роботизованих космічних посадкових пристроїв.

Посадка модуля масою 1 тонна планується в кратері Атлас на видимій стороні природного супутника Землі. Оснащений низкою наукових приладів, апарат виконуватиме дослідницькі функції як стаціонарний зонд.

Разом із японським посадковим апаратом, розмір якого становить приблизно 2 на 2,5 метра, на Місяць летить і створений в Об’єднаних Арабських Еміратах місяцехід Rashid вагою майже 10 кг. Мікроровер, побудований Космічним центром Мохаммеда Бін Рашида (ОАЕ), оснащений двома камерами високої роздільної здатності, мікроскопом, тепловізором і зондом Ленгмюра.

Місяцехід Rashid має зробити фотографії місячної поверхні й здійснити низку досліджень під час своєї місії, яка триватиме приблизно 14 земних днів.

Посадковий модуль також доставить на Місяць мініатюрний мобільний робот ще меншого розміру, розроблений Японським агентством аерокосмічних досліджень (JAXA) і японською компанією з виробництва іграшок Tomy. Так званий місячний робот-трансформер, що важить лише 250 грамів і має ширину майже 8 см, має форму кулі. Після прибуття на Місяць він розкладається в рухомий засіб, що має два крихітних колеса, за допомогою яких пересуватиметься місячною поверхнею. Мініатюрний робот, оснащений камерами, передаватиме знімки на Землю.

Крім того, в межах місії Hakuto-R на полярну орбіту Місяця відправлено створений NASA малий супутник Lunar Flashlight. Цей кубсат шукатиме водяний лід усередині постійно затінених кратерів поблизу Південного полюса Місяця за допомогою встановлених на ньому інфрачервоних лазерів.

administrator

Related Articles