Відбувся тренінг з написання текстів для людей з досвідом життя в окупації

Відбувся тренінг з написання текстів для людей з досвідом життя в окупації

З 7 по 9 квітня «Східноукраїнський центр громадських ініціатив» провів тренінг з написання текстів «Розкажи світу про свій досвід життя в окупації». Про це повідомляється на сайті організації. 

До участі в заході Центр отримав понад 60 заявок, з них були відібрані 13 учасників з Харківщини, Херсонщини, Чернігівщини, Запоріжжя та Донецька. Серед відібраних учасників багато молоді з досвідом життя в окупації, під обстрілами, втрати родичів, друзів чи рідного дому.

0

Навчання провела Слава Світова  – письменниця, сертифікована експертка з креативності, тренерка зі словесної майстерності та творчості.

«Дякую за довіру. В нас з учасниками відбулася прекрасна синергія. Це було моїм очікуванням і ця синергія відбулась. І це дуже круто», – зазначила вона.

Підсумком заходу стануть тексти, які будуть опубліковані на інтернет-ресурсах. Також вони будуть перекладені однією із західноєвропейських мов і поширюватимуться на західну аудиторію. Це будуть історії про життя в окупації, під обстрілами, втрачене відчуття дому.

Зображення WhatsApp, дата_ 2023-04-07 о 16.31.32

«Сільський підвал з павуками. Запаси на консервацію. Сітки з картоплею та цибулею. Запах сирості та гнилої картоплі… Життя закінчилося. Почалося виживання. Ніби занадто реалістична відео-гра. Сьогодні потрібно виконати квест і знайти борошно, завтра встигнути сховатися від обстрілів, післязавтра заховати усі предмети, які можуть вказувати на твою проукраїнську позицію. Невиконання будь-якого із завдань – довічний бан у вигляді смерті. На той момент мені було 17, але буквально за тиждень ментально мені стало 35. Я навчилася з кілограма борошна робити три хлібини, галушки з технічної кукурудзяної крупи, розтягувати невеликий шмат сиру на три-чотири дні», – так звучить уривок з напрацювань цих навчальних днів.

tr2

Учасники лишили дуже теплі відгуки про тренінг та відзначили важливість такого навчання для фіксації досвіду війни: 

«В мене була ця історія. Просто потік в моїй голові. Ви допомогли мені вперше написати так, щоб це мало форму, щоб все було логічно розставлено».

Окремо вони похвалили структуру та практичність навчання :«Мені сподобалось, що було дуже багато практики. Кожна фраза, коментар тренерки – влучний. Він не образливий. Він конкретний. Це як направлення, за ручку взяли і повели. Тому мені хочеться зараз текст здати, щоб мені ще правили».

Після офлайн занять учасники перейдуть до віддаленого доопрацювання своїх текстів. Незабаром чекайте публікації історій! 

TRS_6084-min

Про навчальний курс. Даний навчальний курс відбувся в рамках проєкту “Розширення можливостей громадянського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницький внесок у протидію агресії Росії”, що реалізується громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) та Східноукраїнським центром громадських ініціатив (Україна) спільно з партнерами за підтримки Федерального уряду Німеччини.

Східноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ) – це громадська правозахисна організація. Від початку війни на Донбасі Центр працює над відновленням справедливості та миру в Україні. Організація документує порушення прав людини, надає правову допомогу постраждалим і стимулює суспільний діалог щодо питань, важливих для відновлення миру та справедливості (https://totalaction.org.ua/).

Kurve Wustrow (Німеччина, Вустров) – центр навчання та взаємодії з питань ненасильницьких дій.

administrator

Related Articles