Київ. 18 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надасть довгостроковий кредит у розмірі EUR42 млн для підтримки діяльності польського виробника керамічної плитки та сантехніки Cersanit S.A в Україні та Польщі.
Як повідомляється у пресрелізі ЄБРР у вівторок, фінансування буде спрямоване на компенсацію наслідків від списання російських активів, війни в Україні та пожежі на одному з об’єктів Cersanit у Польщі. Також очікується, що виробник відіграє важливу роль у відновленні інфраструктури України, пошкодженої внаслідок російського вторгнення.
Згідно з повідомленням, проєкт розвитку передбачає нарощування виробництва керамічної плитки та сантехніки та завершення інвестицій у виробництво великоформатної плитки в Україні, а також реконструкцію заводу акрилових виробів у Польщі, розширення потужностей та підвищення енергоефективності заводів. Загальна сума проєкту становить 120 млн євро.
“Ці інвестиції не лише допомагають економікам обох країн, підтримуючи виробника товарів, що динамічно розвивається на місцевому рівні та буде важливим компонентом відновлення України, але й утримують людський капітал, зберігаючи основні робочі місця. ЄБРР, як і раніше, прихильний до фінансування інших інвестицій в Україні та сусідніх державах, постраждалих від війни”, – процитовано у повідомленні слова віцепрезидента ЄБРР Алена Пілу, який підписав кредитну угоду із Cersanit у Варшаві.
Кредит надається у рамках відкритої банком після війни Програми забезпечення стійкості та джерел коштів для існування (RLF).
Як повідомлялося, ЄБРР спільно з донорами зобов’язався протягом 2022-2023 років надати Україні фінансування у розмірі EUR3 млрд для підтримки функціонування бізнесу та економіки. 2022 року банк направив на підтримку України EUR1,7 млрд і залучив від партнерських фінансових установ EUR200 млн.
Cersanit S.A. є однією із провідних виробничих компаній за участю польського капіталу на європейському ринку. Основним видом діяльності компанії є виробництво та реалізація продукції для обробки та оснащення ванних кімнат.
Як зазначається на сайті Cersanit, серед активів групи – чотири заводи у Польщі та по одному у Німеччині, Румунії та Україні. Український завод компанії було запущено у 2009 році у Житомирській області. Потужність підприємства становить 12 млн. кв. м керамічної плитки та до 2 млн одиниць сантехніки на рік.
Згідно з фінзвітністю ТОВ “Церсаніт Інвест”, у 2022 році компанія отримала 964,5 млн грн чистого збитку, виторг становив понад 2,1 млрд грн.
За даними Opendatabot, власником компанії вважається АТ “Церсаніт”, бенефіціаром – Міхал Анджей Соловов (Польща).