Імпорт алмазів до Індії у березні знизився на 19% р/р, експорт діамантів – на 32%

Київ. 18 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Імпорт алмазної сировини до Індії в березні 2023 року знизився на 2% до лютого, становивши $1,652 млрд, випливає з попередніх даних Ради зі сприяння експорту дорогоцінного каміння та ювелірних виробів Індії (Gem & Jewellery Export Promotion Council, GJEPC).

Порівняно з даними річної давності ($2,04 млрд) імпорт у березні впав на 19%, при цьому у фізичному вираженні обсяг імпорту в березні зріс на 14% р/р – у березні до Індії було ввезено 1,41 млн карат алмазів порівняно з 1,24 млн карат роком раніше.

Синтетичних алмазів (lab grown) ввезено до Індії у березні на 51% менше щодо даних річної давності, на суму $99 млн, хоча до лютого зафіксовано зростання на 56%.

Експорт діамантів з Індії у березні 2023 року впав на 33% до лютого, до $1,605 млрд. Порівняно з минулим роком ($2,37 млрд) падіння становило 32%.

Експорт синтетичних діамантів з країни в березні ($111 млн) виявився на 18% нижче лютого і на 22% нижче даних річної давності.

Індія є одним з основних покупців алмазів, насамперед дрібної алмазної сировини з Росії, і найбільшим у світі центром виробництва діамантів, у цій країні виготовляється 95% діамантів світу.

США у березні минулого року заборонили ввезення алмазів та діамантів з Росії, а у квітні “АЛРОСА” потрапила до SDN list. На сьогодні Індія може вільно експортувати діаманти, вироблені з російської алмазної сировини, до США та країн G7, якщо вони зазнають значної обробки в індійській галузі ограновування та полірування діамантів.

Тим часом країни G7 готуються ввести санкції щодо алмазів “АЛРОСА” вагою 1 карат, повідомляли індійські ЗМІ з посиланням на керівників місцевої гранильної галузі. Ті з них, хто проводить переговори із представниками країн “великої сімки”, заявили, що це питання треба переглянути, зважаючи на значну кількість зайнятих у сфері огранювання алмазної сировини в Індії.

Попередні спроби ЄС запровадити санкції щодо російських алмазів зустріли опір із боку низки важливих учасників алмазного ринку, насамперед Бельгії. Аргументація була в тому, що такі санкції вдарять по інтересам учасників важливої для цієї країни галузі (в Антверпені розташований один із найбільших світових центрів торгівлі алмазами). Також бельгійські чиновники зазначали, що відсутність механізму контролю транзакції просто перемістяться до центрів торгівлі поза ЄС. Для того, щоб обмежити торгівлю російськими алмазами, представники G7 та ЄС обговорюють створення системи глобального відстеження обігу алмазів.

administrator

Related Articles