Міноборони Туреччини виклало Україні кроки для продовження зернової ініціативи

Київ. 19 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністр національної оборони Туреччини Хулусі Акар у вівторок зустрівся в турецькому м. Кайсері з віцепрем’єром – главою Мінвідновлення України Олександром Кубраковим для обговорення кроків щодо плавного та безперебійного продовження зернової ініціативи.

“Відбувся обмін думками щодо кроків, які необхідно зробити для плавного і безперебійного продовження зернової ініціативи, яку було створено під керівництвом нашого президента (Реджепа Ердогана – ІФ-У), роблячи великий внесок у розв’язання глобальної продовольчої кризи та забезпечення безпечного доправлення 28,3 млн тонн зерна до країн, які його потребують, на 903 суднах на сьогодні”, – йдеться в повідомленні Міноборони, оприлюдненому ввечері у вівторок.

Інформації української сторони про підсумки переговорів наразі немає.

Крім того, Акар на зустрічі наголосив на важливості негайного припинення вогню, щоб запобігти подальшим людським жертвам і відновити мир і стабільність у регіоні, а також заявив, що Туреччина і надалі робитиме свій внесок у забезпечення миру в регіоні та надання гуманітарної допомоги, йдеться в повідомленні.

Напередодні Україна заявила, що російська сторона вдруге за тиждень заблокувала інспектування суден, які прямували через Босфор у рамках Чорноморської зернової ініціативи в територіальних водах Туреччини.

Як зазначило Мінвідновлення, з квітня 2023 року російські представники Спільного координаційного центру намагаються втрутитися в діяльність українських портів та експортерів через нав’язування власних критеріїв визначення конкретних суден, що беруть участь у зерновій ініціативі. Наприклад, із 14 квітня росіяни без жодних пояснень відмовили в реєстрації трьох суден (два з яких – Китай), на які вже очікує вантаж у порту “Південний”.

Чорноморська зернова ініціатива зі створення коридору для вивезення зерна з трьох українських портів – “Чорноморська”, “Одеси” та “Південного” – була укладена 22 липня 2022 року в Стамбулі за участю ООН, України, Туреччини та РФ на 120 днів. Її продовжували двічі, востаннє – 18 березня. Однак якщо Україна заявляє, що ініціативу продовжено на 120 днів, то Росія – що лише на 60.

Джерело: https://www.msb.gov.tr/SlaytHaber/056c0c208cc5497fbe8455c8416a85a7

administrator

Related Articles