Київ. 19 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Правляча партія “Слуга народу” зареєструвала у ВР законопроєкт про запровадження системи накопичувального пенсійного забезпечення з 1 січня 2023 року, що передбачає обов’язкову сплату роботодавцем пенсійних внесків у розмірі 1% від зарплати у 2023 році, 1,5% – у 2024 році та 2% – у 2025 році та паритетне співфінансування державою за рахунок держбюджету.
Згідно із законопроєктом №9212, пропонується обов’язкова участь у системі накопичувального пенсійного забезпечення всіх категорій працюючих осіб до моменту досягнення ними 55 років.
Зазначено, що з ухваленням цього законопроєкту розмір єдиного соціального внеску (ЄСВ) залишається незмінним, накопичувальний внесок входить до його складу. За бажанням працівника розмір його самостійних внесків може бути збільшено, водночас держава співфінансуватиме такі внески на паритетних засадах у межах 3% від розміру середньої зарплати за видами економічної діяльності.
Повідомляється, що таку саму модель буде запропоновано для самозайнятих і фізосіб-підприємців (ФОП).
У межах законопроєкту пропонується комбінована модель функціонування системи накопичувального пенсійного забезпечення, яка передбачає акумулювання вкладів в уповноваженому пенсійному фонді, створеному державою, на період до кінця 2025 року, після чого учасник системи може обрати для себе будь-який авторизований недержавний пенсійний фонд.
Згідно з документом, авторизація компаній з управління активами, зберігачів, недержавних пенсійних фондів, адміністраторів здійснюватиметься відповідно до вимог відбору. Авторизацію здійснюватиме державний регулятор – Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).
Обмеження щодо інвестування пенсійних накопичень визначено законопроєктом з огляду на консервативну інвестиційну стратегію, зазначається в пояснювальній записці. У разі смерті учасника системи його накопичення пропонується передати спадкоємцям.
Окрім того, законопроєкт передбачає створення системи гарантування пенсійних накопичень в обов’язковій системі пенсійного забезпечення, що дасть змогу гарантувати сталість цієї системи і впевненість її учасників у збереженні власних накопичень.
“Ну таке… Хочеться побачити в першу чергу позицію Мінфіну та Світового банку на таку пропозицію. Ну і бажано б ще НКЦПФР”, – прокоментував запропоновані зміни член фракції “Голос” Ярослав Железняк у своєму телеграм-каналі.
Співавторами законодавчої ініціативи виступили понад 40 парламентаріїв, зокрема Давид Арахамія, Галина Третьякова, Євгенія Кравчук, Михайло Радуцький, Олександр Корнієнко, Мар’яна Безугла (всі з фракції “Слуга народу”), Тарас Батенко (“За майбутнє”), Володимир Цабаль (“Голос”).
Джерело: https://t.me/yzheleznyak/3918