Цивільний захист енергооб'єктів є одним із ключових напрямів під час підготовки до зими – голова "Укренерго"

Київ. 20 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Цивільний (пасивний) захист енергооб’єктів разом із посиленням протиповітряної оборони (ППО) та накопиченням запасів обладнання за наявності ремонтного персоналу є одним із трьох ключових напрямів під час підготовки енергетичної галузі до зими.

Таку думку висловив голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький під час дискусії “Захист критичної інфраструктури при перебудові енергетики” в четвер.

“Разом із Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури України реалізується програма з посилення пасивного захисту на найбільш критичних об’єктах. Формат цього захисту, проєктну документацію ми розголошувати не будемо, але до наступної зими маємо вже захистити цілу низку критично важливих об’єктів енергосистеми”, – сказав він.

За словами Кудрицького, цивільний захист є допоміжним інструментом, який застосовується разом із ППО.

“Стовідсоткових гарантій не дає жодна система ППО, тому цивільний захист, або пасивний захист, як ми його називаємо, допомагає знизити вплив на об’єкти тих ракет і дронів, які долітають”, – пояснив голова НЕК.

За інформацією “Укренерго”, російські окупанти, починаючи з 10 жовтня 2022 року, випустили по ключових енергетичних об’єктах понад 1200 ракет і дронів, більше ніж 250 з яких влучили в ціль. Унаслідок цього було пошкоджено 43% магістральних мереж.

За оцінкою Світового банку та ПРООН, першочергові потреби у відновленні та захисті високовольтної мережі “Укренерго” цього року становлять майже $1 млрд.

Крім того, внаслідок російської окупації понад 10 ГВт встановлених потужностей генерації наразі недоступні українській енергосистемі та перебувають під контролем ворога. Це, зокрема, найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, а також низка ТЕС і більшість вітрових і сонячних електростанцій.

Джерело: https://t.me/Ukrenergo/2052

administrator

Related Articles