"Укрдонінвест" відмовився від купівлі Білгород-Дністровського порту, оскільки не зміг узгодити умови купівлі-продажу із ФДМ

Київ. 24 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – ТОВ “Укрдонінвест” бізнесмена Віталія Кропачова відмовився від купівлі Білгород-Дністровського морського порту на етапі погодження умов договору купівлі продажу з регіональним відділенням Фонду держмайна (ФДМ) України в Одеській та Миколаївській областях, повідомила пресслужба компанії.

“У процесі погодження умов договору купівлі-продажу товариства з регіональним відділенням ФДМ виникли розбіжності, яких ми не змогли врегулювати. З огляду на це “Укрдонінвест” не убачає можливості укласти договір купівлі-продажу єдиного майнового комплексу державного підприємства “Білгород-Дністровський морський порт” на запропонованих нам умовах”, – пояснюється в пресрелізі компанії.

“Укрдонінвест” не вимагатиме повернення гарантійного внеску від держави 18,757 млн грн і сподівається, що зазначені кошти будуть спрямовані на підвищення обороноздатності нашої держави.

У компанії також уточнили, що ціна продажу Білгород-Дністровського порту становила 264 млн 120 грн (із ПДВ).

Раніше ФДМ повідомив, що повторно проведе приватизаційний аукціон “Білгород-Дністровський морський торговельний порт” у зв’язку з визнанням аукціону, на якому його було продано ТОВ “Укрдонінвест” бізнесмена Віталія Кропачова, що не відбулося: переможець торгів не вніс кошти за об’єкт, повідомила пресслужба Фонду.

“Укрдонінвест” визнано переможцем повторного приватизаційного аукціону, що відбувся 13 березня. У торгах також брали участь ТОВ “Порт Аккерман”, яке відмовилося від боротьби за ціною вище початкової, та ПрАТ “Мостобуд ЮА”, яке також було готове заплатити 220 млн грн, але програло через нижчу початкову пропозицію – 94,725 млн грн проти 122, 8 млн грн у “Укрдонінвесту”.

“Укрдонінвест” у січні цього року також брав участь в аукціоні з продажу порту “Усть-Дунайськ” (Одеська обл.) і готовий був заплатити за нього трохи більше 200 млн грн, проте програв ТОВ “Еліксир Україна”, пов’язаним із групою “Вімексім”, що працює на зерновому ринку, початкова пропозиція якого була вищою.

ФДМ зазначав, що заснований у 1971 році Білгород-Дністровський порт збитковий, проте з 2022 року підприємство “відіграє важливу роль у забезпеченні світової продовольчої безпеки як логістичний центр для портів на Дунаї”. Як зазначав голова Фонду Рустем Умєров, порт має великий потенціал для розвитку українського експорту та потребує інвестицій у розвиток.

За даними ФДМ, чисті збитки Білгород-Дністровського МТП у 2019-2021 роках становили приблизно 23,5-28,5 млн грн, у січні-вересні 2022 року – 2,9 млн грн. Обсяг реалізації продукції (робіт, послуг) за період 2019-9 місяців 2022 року становив 80,8 млн грн, зокрема на експорт – 9,2 млн грн.

Раніше, у лютому 2018 року, Кропачов повідомив про купівлю трьох збагачувальних фабрик (ЦЗФ) – “Україна”, “Мирноградська” (раніше – “Комсомольська”) та “Росія”.

Він також контролював ТОВ “Краснолиманське”, розташоване на території ДП “Краснолиманське” та здійснює видобуток на вугільних пластах підприємства в рамках договору з ним до грудня 2032 року.

administrator

Related Articles