В Луцьку відбувся тренінг для спеціалістів за програмою “Діти та війна. Навчання технік зцілення”

В Луцьку відбувся тренінг для спеціалістів за програмою “Діти та війна. Навчання технік зцілення”

30-31 березня та 1 квітня в Луцьку в рамках проєкту “Рука допомоги Україні” відбувся тренінг за програмою “Діти та війна. Навчання технік зцілення”. Захід організовано у співпраці з Волинським національним університетом імені Лесі Українки для двадцяти студентів, студенток та викладацького колективу факультету психології цього закладу. Разом з тренерками та психологинями проєкту – Іриною Суховою і Тетяною Обоянською – група уважно вивчала техніки, надихаючись на подальшу практичну роботу з дітьми та дорослими, травмованими війною. Висловлюємо щиру подяку Канадсько-українській фундації (CUF) за фінансову підтримку нашого проєкту.

IMG_20230401_120823 IMG_20230401_120849

Відгуки учасників та учасниць:

Дарія Гошовська, доцентка кафедри педагогічної та вікової психології ВНУ імені Лесі Українки: “Тема тренінгу для мене надзвичайно актуальна, оскільки я працюю з дітьми, які переживають ПТСР. Найкориснішими були техніки та ресурсні вправи. Високий професійний рівень тренерок, чітко структурований матеріал, вдало підібрані вправи, доступно і зрозуміло пояснені техніки. Дякуємо за співпрацю!”

Анна Власюк, студентка факультету психології ВНУ імені Лесі Українки: “Наразі “Діти та війна” є дуже актуальною темою для кожного через події в Україні. Хоча я сильно не постраждала від дій ворога, але маю велике бажання допомогти тим, хто цього потребує. Дуже цікавими були ігри та вправи для дітей, які ми “перевіряли на собі”. Все було доступно, інформативно. Я в захваті від тренерок, вони дуже класно подавали матеріал. Хочу побажати їм успіху та наснаги й надалі”.

Юлія Розмирська, доцентка кафедри педагогічної та вікової психології ВНУ імені Лесі Українки: “Програма особливо актуальна у зв’язку з дефіцитом структурованих програм реабілітації під час чи після військових дій. Корисними були: протокол проведення занять, техніки, ігри в перервах, методичні матеріали, атмосфера навчання офлайн. Тренінг має бути обов’язковим (!) для підготовки психологів для роботи з травмованими дітьми та дорослими, для роботи усіх шкільних психологів, для всіх, кому цікава і актуальна тема”.

Ірина Белікова, студентка факультету психології ВНУ імені Лесі Українки: “Для мене тема тренінгу була актуальною, оскільки зараз діти часто стикаються із ситуаціями, де їм потрібна допомога. Найкориснішими були техніки на уяву, я на власному досвіді побачила ефект. Буду рекомендувати тренінг колегам, бо саме тут зібрано багато ефективних технік. Сама атмосфера була досить теплою, що позитивно вплинуло на навчання”.

Богдана Наплета, студентка факультету психології ВНУ імені Лесі Українки: “Вправи та техніки були неймовірні. Було круто їх виконувати, дали ресурс, думки, інсайти. Не вистачило напевно часу, хотілося продовжувати. Дякую за розуміння, атмосферу, підтримку, мотивацію. Я отримала чудовий досвід, який використаю у житті. Ми зробимо нашу Україну кращою!”

Дмитро Корець, студент факультету психології ВНУ імені Лесі Українки: “Оскільки в нашій країні війна, це дуже актуально для нас. Техніки дуже корисні, а головне – верифіковані. Загалом, я рекомендую цю навчальну програму всім, хто зацікавлений у вдосконаленні своїх навичок і знань в сфері психології”.

0-02-05-05e9a8145a7a7c260bbf8043e7f52410c194099121b41008c5b848433279e57e_b27f48ebdde5a388 

ПРО МЕТОДОЛОГІЮ ПРОЄКТУ

Методика «Діти та війна. Навчання технік зцілення» – це дієвий інструмент психологічної самодопомоги для людей з травматичними наслідками в зв’язку з воєнними діями, стихійними лихами та іншими катаклізмами. Вона чудово працює як з дітьми, так і з дорослими, оскільки є результатом сукупного багаторічного досвіду безпосередньої роботи з людьми, які пережили війну та катастрофи. Методику було розроблено в 1998 році фахівцями Інституту психіатрії в Лондоні (Велика Британія) і Центру кризової психології в Бергені (Норвегія) та випробувано після землетрусів у Греції, Туреччині, Китаї та Ірані, цунамі в Південно-Східній Азії, а також у конфліктних регіонах в Африці, на Шрі Ланці, в Палестині, Сирії, Іраку, Україні. Українською мовою навчальний посібник «Діти та війна. Навчання технік зцілення» перекладено та адаптовано фахівцями Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії (Львів, Україна). З 2015 року він успішно використовується для навчання тренерів та проведення курсів терапії в Україні в рамках проєкту «Рука допомоги Україні», що реалізується Благодійним фондом «Надія по всьому світові» за підтримки американських та канадських партнерів, благодійних організацій HOPE worldwide (США) та HOPE worldwide Canada (Канада).

Міжнародний благодійний проєкт «Рука допомоги Україні» існує з 2015 року. Він спрямований на поліпшення соціально-емоційного та психологічного стану дітей, травмованих війною, і членів їхніх сімей, які стали свідками і постраждали через війну проти України. Проєкт готує інструкторів для роботи з методикою «Діти та війна. Навчання технік зцілення»; надає психологічну допомогу дітям та батькам, що постраждали через військові дії, навчає їх навичок психологічної саморегуляції та самодопомоги, методів релаксації; сприяє співпраці тренерів із державними соціальними службами з метою забезпечення негайної уваги з боку фахівців у випадках легких і важких психічних проблем, а також постійного подальшого догляду і соціальної підтримки. Більше інформації про проєкт можна знайти на сайті БФ «Надія по всьому світові».

Контактна особа для ЗМІ: Ольга Батюк, моб. +38 050 359 7266 (Viber, Telegram, WhatsApp), olga.batiuk@gmail.com

administrator

Related Articles