Створити молодіжну раду з нуля. Приблизно таке завдання поставили перед собою активісти громадської організації “Вікторія” із села Годомичі Колківської громади на Волині. З цією ідеєю вони подалися на конкурс адвокаційних грантів від Волинського Інституту Права.
“Насправді ідея створення молодіжної ради в Колківській громаді визрівала ще до повномасштабної війни – каже керівниця проєктів ГО “Вікторія”, Оксана Попович, – тепер з’явилося вікно можливостей для цієї ідеї”.
Вона переконана, що такий орган допоможе напрацювати якісніші заходи для молоді, сприятиме її діалогу з владою та вплине на кращу інтеграцію молоді з числа внутрішньо переміщених осіб до нового середовища.
ВПО весь час були у фокусі цього проєкту. Їх активно залучали до усіх заходів. Зокрема, й до поїздки в Луцьк, під час якої учасники переймали досвід реалізації молодіжної політики в обласному центрі. Також вони брали участь засіданні сесії селищної ради.
“Молодіжний день у раді став доленосним, оскільки прийнято рішення про створення Молодіжної ради територіальної громади та затверджено відповідне положення”, – пригадує Оксана Попович.
Аби підвищити ефективність роботи, до процесу були залучені професійні ментори. Голова Молодіжної ради Волині Дем’ян Петрик провів дводенний тренінг для активної молоді громади під час якого поділився своїм досвідом і розповів про основи проєктного менеджменту, як впливати на прийняття рішень у громаді, якщо ти не депутат, а також спільно з учасниками провів локальне дослідження проблем молоді громади. Як зазначила керівниця проєктів ГО “Вікторія”, це дослідження ляже в основу дорожньої карти для майбутньої роботи ради.
За лічені місяці команді проєкту вдалося напрацювати усе необхідне для створення молодіжної ради, налагодити співпрацю із керівництвом громади, сформувати керівний склад, обрати голову та визначити першочергові завдання.
Усе це стало можливим завдяки конкурсу малих адвокаційних грантів, який реалізується в рамках проєкту «Підтримка діяльності громадського сектору Волині у період нових викликів та потреб», що реалізовує Волинський Інститут Права за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).