(розширена, додано текст після 3-го абзацу)
Київ. 26 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Китай направить спеціального представника у справах Євразії з візитом в Україну, повідомило офіційне інформаційне агентство “Сіньхуа” в середу.
“Китай направить спецпредставника уряду у справах Євразії з візитом в Україну та інші країни для поглибленого спілкування з усіма сторонами з питання політичного врегулювання української кризи”, – пише агентство з посиланням на телефонну розмову голови КНР Сі Цзіньпіна з президентом України Володимиром Зеленським.
Як повідомляється, Сі Цзіньпін зазначив, що складна еволюція “української кризи” має серйозний вплив на міжнародну ситуацію. За його словами, передає агентство, Китай наполегливо домагатиметься миру і сприятиме переговорам, а також докладатиме власних зусиль для припинення бойових дій і припинення вогню та якнайшвидшого відновлення миру. Китайська сторона направить спецпредставника китайського уряду у справах Євразії з візитом також в інші країни для поглибленого спілкування з усіма сторонами з питань політичного врегулювання “української кризи”.
“У другій половині дня 26 квітня 2023 року голова Сі Цзіньпін провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським за ініціативою української сторони. Сторони обмінялися думками щодо китайсько-українських відносин та української кризи”, – йдеться в повідомленні МЗС КНР.
Як повідомляє пресслужба МЗС, Сі Цзіньпін зазначив, що китайсько-українські відносини пройшли через 31 рік розвитку й досягли рівня стратегічного партнерства, що сприяло відповідному розвитку двох країн.
Він також відзначив “акцент президента Володимира Зеленського на розвитку китайсько-українських відносин і співпраці з Китаєм” і подякував Україні за велику допомогу в евакуації китайських громадян минулого року.
“Взаємна повага до суверенітету і територіальної цілісності є політичною основою китайсько-українських відносин. Обидві сторони повинні зосередитися на майбутньому, наполегливо розглядати та планувати двосторонні відносини в довгостроковій перспективі, продовжувати традицію взаємної поваги та щирості між двома сторонами та сприяти розвитку китайсько-українського стратегічного партнерства”, – йдеться в повідомленні.
Наголошується, що “готовність Китаю розвивати китайсько-українські відносини послідовна та зрозуміла”.
Китайська сторона заявила, що незалежно від того, як зміниться міжнародна ситуація, Китай готовий працювати з Україною для просування взаємовигідного співробітництва між двома країнами.
“Сі Цзіньпін зазначив, що складна еволюція української кризи серйозно вплинула на міжнародну ситуацію. В питанні української кризи Китай завжди стояв на боці миру, і його основна позиція полягає у сприянні миру та переговорам”, – повідомили в МЗС.
У відомстві нагадали про їхній “мирний план”, а також додали, що Китай не є “ні творцем, ні стороною, залученою в українську кризу”.
“Як постійний член Ради Безпеки ООН і відповідальна велика країна ми не спостерігатимемо за вогнем з іншого боку, не підливатимемо масла у вогонь, не кажучи вже про те, щоб скористатися можливістю поживитися”, – заявили в Китаї.
Наголошується, що “діалог і переговори – єдиний можливий вихід”, у ядерній війні немає переможців, і “під час вирішення ядерної проблеми всі зацікавлені сторони повинні зберігати спокій і стриманість”.
“Є надія, що всі сторони глибоко замисляться про українську кризу і спільними зусиллями шукатимуть шлях до довгострокового миру та стабільності в Європі за допомогою діалогу. Китай наполягатиме на встановленні миру і сприянні переговорам, а також докладе власних зусиль, щоб якомога швидше зупинити війну, припинити вогонь і відновити мир”, – заявили в Китаї.
Крім того, китайська сторона направить спеціального представника уряду КНР у євразійських справах до України та інших країн для проведення поглибленої комунікації з усіма сторонами “щодо політичного врегулювання української кризи”.
Китай надав Україні кілька партій гуманітарної допомоги й готовий продовжувати надавати допомогу в межах своїх можливостей.
Зі свого боку Зеленський представив свої погляди на нинішню кризу в Україні, подякував Китаю за гуманітарну допомогу Україні та привітав важливу роль Китаю у відновленні миру дипломатичним шляхом.
Джерело: https://www.fmprc.gov.cn/zyxw/202304/t20230426_11066754.shtml?fbclid=IwAR3WpVQsq4czY2oyBLB1oxln9buB55Yp3bjqFi7pBdzU-G4hq0MhSkhxgFo