Європейська молочна асоціація EDA вимагає відновити постачання української продукції до ЄС

Київ. 28 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Європейська молочна асоціація (European Dairy Association – EDA) висловила Європейській комісії незадоволення через одностороннє запровадження декількома державами-членами ЄС обмеження імпорту українських сільгосптоварів, зокрема молочних продуктів, та вимагає підтримати продовження призупинення всіх тарифів і квот, повідомляється в публікації EDA.

“Як EDA ми чітко заявили про нашу підтримку продовження Європейською комісією нульових квот і нульових тарифів, зокрема для експорту української молочної продукції до ЄС. Ці виняткові часи потребують єдності, а не окремих рішень держав-членів”, – наголосили в асоціації.

З огляду на це EDA не бачить загроз для ринку ЄС, які виправдали б обмеження на імпорт української молочної продукції, закликає Європейську комісію захистити цілісність єдиного ринку та підтримати спеціальне призупинення всіх тарифів і квот.

EDA повідомила, що підтримує особливі відносини з промисловістю ЄС та України, і нагадала, що представник Спілки молочних підприємств України (СМПУ) у березні 2023 року брав активну участь у березневій конференції EDA Dairy Policy.

Як повідомлялося, Польща, Словаччина, Болгарія та Угорщина, порушуючи норми ЄС та угоду про асоціацію з Україною, запровадили заборону на експорт низки сільгосптоварів з України, однак дозволили їх транзит своєю територією, і разом із Румунією ведуть перемовини з Єврокомісією щодо довгостроковішого рішення.

Єврокомісія погодилася внести до списку заборонених для імпорту до цих країн українські пшеницю, кукурудзу, ріпак, соняшник і соняшникову олію та запропонувала виплатити фермерам постраждалих країн іще EUR100 млн на додаток до раніше виділених EUR56 млн. ЄК пропонує, що заборона діятиме до 5 червня 2023 року, однак зазначені п’ять країн наполягають на її продовженні до кінця поточного року та просять суттєво розширити список заборонених товарних позицій, до яких внести м’ясо, яйця, молочні продукти тощо.

Польські галузеві асоціації виробників молока також виступили проти заборони Польщею імпорту української молочної продукції і зазначили, що постачання польської молочної продукції, зокрема сирів, у рази перевищують імпорт аналогічної продукції з України. Вони висловили занепокоєння можливими діями у відповідь із боку України.

У свою чергу СМПУ зажадала запровадження дзеркальних заходів проти польської молочної продукції до закінчення ембарго на українські постачання. Український клуб аграрного бізнесу надіслав листа Міністерству економіки України з вимогою провести розслідування і застосувати заходи у відповідь проти Польщі, Угорщини, Словаччини та Болгарії через їхню дискримінаційну заборону на імпорт широкого переліку української сільгосппродукції.

Джерело: https://eda.euromilk.org/fileadmin/user_upload/Public_Documents/Dairy_Flash/EDA_Dairy_Flash_8_-_2023.pdf

administrator

Related Articles