Боротьбу ЄЦБ з інфляцією не завершено, необхідні подальші заходи – Лагард в інтерв'ю Nikkei

Франкфурт. 10 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Боротьбу Європейського центрального банку (ЄЦБ) з високою інфляцією не завершено, необхідні подальші дії, заявила президент ЄЦБ Крістін Лагард в інтерв’ю японській газеті Nikkei.

Незважаючи на те, що темпи інфляції значно уповільнилися, можливість їх прискорення зберігається, сказала Лагард, зазначивши, що особливу увагу ЄЦБ звертає на тенденції у сфері зарплат.

“Ми діяли дуже рішуче в боротьбі з інфляцією. Проте ми маємо зробити більше”, – заявила Лагард.

Минулого тижня ЄЦБ підвищив усі три ключові процентні ставки на 25 базисних пунктів (б.п.). Базова ставка за кредитами тепер становить 3,75%, ставка за депозитами – 3,25%, ставка за маржинальними кредитами – 4%.

Під час пресконференції за підсумками засідання Лагард заявила, що регулятор не планує брати паузу в підвищенні ставок.

Інфляція в єврозоні у квітні прискорилася до 7% у річному вираженні порівняно з 6,9% у березні. Водночас зростання споживчих цін без урахування продуктів харчування та енергоносіїв (індекс CPI Core) уповільнилося до 5,6% із березневих 5,7%.

Прискорення загальної інфляції було відзначено після п’яти місяців спаду, уповільнення базової інфляції – вперше за 10 місяців.

“Інфляція в єврозоні, й особливо базова, залишається надто високою, – заявила в середу член виконавчої ради ЄЦБ Ізабель Шнабель. – Ми підвищуватимемо ставки доти, доки з’являться сигнали стійкого ослаблення темпів зростання індексу CPI Core”.

За словами Шнабель, підвищення ставок невеликими темпами, за 25 базисними пунктами, дасть змогу довести їх до рівнів, які обмежать економічну активність достатньою мірою для стримування інфляції.

Глава Бундесбанку Йоахім Нагель заявив в інтерв’ю радіостанції Deutschlandfunk у середу, що ЄЦБ, можливо, наближається до фінального етапу циклу підвищення ставок.

“Ми не закінчили з підвищенням ставок. Багато ще необхідно зробити, – сказав він. – Однак ми виходимо на фінішну пряму в тому сенсі, що досягаємо сфери грошово-кредитної політики, яку можна вважати обмежувальною. Я впевнений, що вжиті заходи вже справляють свій вплив”.

administrator

Related Articles