Нещодавно на одне з групових занять “Діти та війна. Навчання технік зцілення” прийшла дівчинка 8 років. На початку війни вона разом з батьками і маленьким братом проживала в одному з міст Київської області, яке потрапило під окупацію. Коли стало вкрай небезпечно і вирішили всією сім’єю виїжджати з окупованого міста, їй довелося почути від батьків такі слова: “Якщо нас вб’ють, бери братика і рятуйтесь, як можете. Не зможеш – рятуйся сама”.
Весь цей час дівчинка тримала ці слова і спогади в собі і нікому про це не розповідала. На першому занятті в колі з тренерами і ще кількома учасниками групи (дітьми молодшого шкільного віку) в атмосфері довіри, любові і прийняття їй вдалося проговорити цю ситуацію і поплакати. Після чого вона сказала: “Мені стало легше. Далі я буду з вами працювати”. І вона справді опрацювала цей жахливий спогад, і не тільки цей…
Це лише одна історія. Вона не єдина. Сьогодні таких багато. І ми дякуємо всім – авторам програми “Діти та війна. Навчання технік зцілення”, фінансовим партнерам нашого проєкту “Рука допомоги Україні” – Канадсько-українській фундації (CUF), благодійним організаціям HOPE worldwide Canada, HOPE worldwide (USA), а також всім небайдужим тренерам, психологам, волонтерам, які причетні до нашого проєкту. Зараз в такий важкий для України час вони надають психоемоційну допомогу тим, хто цього вкрай потребує!
На фото групові заняття, які відбулись у березні-квітні 2023 року в Кам’янці-Подільському Хмельницької області. Тренерки – Світлана Гумінська, Світлана Тимошенко, Тетяна Гордій, Тетяна Хамелюк. Дякуємо їм за надані фото, професійність, досвід та небайдужість!
ПРО МЕТОДОЛОГІЮ ПРОЄКТУ
Методика «Діти та війна. Навчання технік зцілення» – це дієвий інструмент психологічної самодопомоги для людей з травматичними наслідками в зв’язку з воєнними діями, стихійними лихами та іншими катаклізмами. Вона чудово працює як з дітьми, так і з дорослими, оскільки є результатом сукупного багаторічного досвіду безпосередньої роботи з людьми, які пережили війну та катастрофи. Методику було розроблено в 1998 році фахівцями Інституту психіатрії в Лондоні (Велика Британія) і Центру кризової психології в Бергені (Норвегія) та випробувано після землетрусів у Греції, Туреччині, Китаї та Ірані, цунамі в Південно-Східній Азії, а також у конфліктних регіонах в Африці, на Шрі Ланці, в Палестині, Сирії, Іраку, Україні. Українською мовою навчальний посібник «Діти та війна. Навчання технік зцілення» перекладено та адаптовано фахівцями Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії (Львів, Україна). З 2015 року він успішно використовується для навчання тренерів та проведення курсів терапії в Україні в рамках проєкту «Рука допомоги Україні», що реалізується Благодійним фондом «Надія по всьому світові» за підтримки американських та канадських партнерів, благодійних організацій HOPE worldwide (США) та HOPE worldwide Canada (Канада).
Міжнародний благодійний проєкт «Рука допомоги Україні» існує з 2015 року. Він спрямований на поліпшення соціально-емоційного та психологічного стану дітей, травмованих війною, і членів їхніх сімей, які стали свідками і постраждали через війну проти України. Проєкт готує інструкторів для роботи з методикою «Діти та війна. Навчання технік зцілення»; надає психологічну допомогу дітям та батькам, що постраждали через військові дії, навчає їх навичок психологічної саморегуляції та самодопомоги, методів релаксації; сприяє співпраці тренерів із державними соціальними службами з метою забезпечення негайної уваги з боку фахівців у випадках легких і важких психічних проблем, а також постійного подальшого догляду і соціальної підтримки. Більше інформації про проєкт можна знайти на сайті БФ «Надія по всьому світові».
Контактна особа для ЗМІ: Ольга Батюк, моб. +38 050 359 7266 (Viber, Telegram, WhatsApp), olga.batiuk@gmail.com